آشنایی با زبان PHP در مجتمع فنی رهرو

آشنایی با زبان PHP در مجتمع فنی رهرو

زبان PHP یک برنامه نویسی شی گرا است . این برنامه برای طراحی وب توسعه یافته است . ضمنا از آن نباید به عنوان یک زبان عمومی و همه گیر استفاده کرد . این برنامه حدودا روی ۳۰۰ میلیون وب و ۳ میلیون سرور نصب و راه اندازی شده است . برنامه توسط راسموس لردورف ساخته و پرداخته شده است .

کد ها و شماره های PHP به واسطه یک سرور وب که نرم افزار روی آن نصب شده است تفسیر می شوند . این نرم افزار یک ابزار آزاد است که تحت مجوز خودش منتشر شده است . زبان PHP را می توان روی اکثریت سرور های شبکه نصب کرد . این برنامه قابلیت نصب روی تقریبا تمامی سیستم عامل ها ، پلت فرم ها و سکو ها وجود دارد و استفاده ها رایگان انجام می شود.

تسلط به آموخته ها

برنامه نویسی با زبان PHP برای آموزش چندین ساعت کلاس نیاز دارد . برای آموختن این آموزه ها مجتمع فنی رهرو منبع خوبی است . اساتید خوبی برای این زبان در نظر گرفته است . با ثبت نام در این آموزشگاه معتبر به خوبی در این برنامه استاد خواهید شد . کافی است کمی بعد از آموزش دیدن تمرین داشته باشید که کاملا با محیط برنامه آشنا شوید . بعد از هر جلسه کلاس اگر حتی یک ساعت آموزه های استاد را مرور و با خود تکرار کنید حتما و خیلی زود به این زبان برنامه نویسی مسلط می شوید.

زبان PHP - rahroedu.com

برنامه زبان PHP توسط راسموس لردورف با تعدادی اسکریپت به زبان C نوشته شد. این صفحه خانگی از همان زمان آغاز شد. اسکریپت به صورت رابط دروازه مشترک نوشته شد و مسئول انجام عملیات ساده مانند نشان دادن رزومه راسموس و بررسی آمار های بازدید است. تا به امروز نسخه های متفاوتی از این برنامه توسط خود شرکت ارائه شده است. اندی گاتسمن و زیو سوراسکی بازنویسی موتور تجزیه کننده و پایه و اساس یکی از نسخه های این برنامه را بنیان گذاری کردند .

روش نصب

برای نصب زبان PHP دو روش را می توان کار کرد . نصب این زبان روی سرور انجام می شود. در بسیاری از سرور های وب یک ماژول مستقیم به نام SAPI  وجود دارد . برای نمونه سرور های آپاچی ، مایکرو سافت I-I-S از این روش استفاده و بهره می برند. اگر زبان PHP در سرور وب ماژول نداشته باشد می توان از آن به عنوان Fast CGI  استفاده کرد. در این حالت باید تنظیمات آن حتما از قبل انجام شده باشد. ماژول یک بخش قابل نصب و قابل استفاده مجدد است که برای نمایش محتوا یا انجام یک عملیات خاص استفاده می شود.

برای نوشتن برنامه های دارای رابط گرافیکی هم می توان از افزونه  PHP-GTK در این زبان استفاده کرد. این افزونه در نسخه موجود نیست و حتما باید به این زبان اضافه شود. نسخه ای که این افزونه روی آن قابل اجرا است باید بالای ۱/۵ باشد . برای نصب باید کد ترجمه شده باشد.

میلاد میلادی

0 پاسخ به "آشنایی با زبان PHP در مجتمع فنی رهرو"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X