لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سئو محتوا یعنی چه؟

شرکت گوگل  اخیرا اعلام کرده است  که محتوای با کیفیت یکی از سه عامل مهم  و تاثیر گذار در رتبه بندی سایت به شمار می رود، اما چه عواملی باعث می‌شود که محتوا از دیدگاه سئو، مناسب باشد؟ در این مقاله به بیان  نکاتی  که منجر به تولید یک محتوای سئو شده  خوب می شود می پردازیم.

 

 

سئو چیست؟

همانطور که چرخ های یک ماشین بدون موتور کارایی خاصی  ندارند، محتوای بدون سئو نیز در بازاریابی دیجیتال کارایی ندارد. و درست مانند موتور بدون چرخ، یک ماشین لوکس است که در هیچ کجا، جایی ندارد.

 

محتوا به سئو نیازمند است  تا در میان پست‌هایی که در اینترنت  روزانه منتشر می‌شود برجسته شود و گوگل نیز به این نکته  که یکی از سه عامل مهم رتبه بندی سایت ها در میان موتورهای جستجو، “محتوا” است،اشاره کرده است

 

اما معنی این جمله چیست؟ مطمئنا محتوایی که گوگل در مورد آن صحبت می‌کند هر نوع محتوایی نیست. متاسفانه موتورهای جستجو برای اینکه مشخص کنند محتوایی با کیفیت است چک لیست خاص و دقیقی ندارند و احتمالاً هرگز نیز نخواهند داشت. منظور گوگل محتوایی است که در صفحهٔ نتایج جستجوی گوگل نمایان می‌شوند و از Google Analytics و صفحات گستردهٔ  استفاده می‌کند که ظاهراً از کیفیت مناسبی برخوردار هستند تا به شما نمایش داده شود ،پس بهتر است این راهنمای جامع تولید محتوای سئو شده برای موتورهای جستجو را مطالعه کنید.

سئو محتوا

مرحله ۱ سئو محتوا: استراتژی محتوا را برای انواع  موتورهای جستجو  بهینه سازی کنید.

 

اکثر بازاریابان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی در پایان تولید محتوای خود آن را بهینه سازی می‌ نمایند.  اما دلیل این کار چیست؟زیرا آنها در تلاشند که نشان دهند که محتوای جدیدی که تولید کرده‌اند نظیر ندارد و برای اینکه محتوای سئو شده ای را تولید نمایند از چند کلمهٔ کلیدی و لینک مناسب استفاده می‌کنند.

سئو محتوا چیست

اما یک استراتژی محتوا باید از کلمات کلیدی هدفمند و مورد علاقهٔ کاربران استفاده کند. زمانیکه که می دانید کاربرانتان به دنبال چه نوع محتوایی است و چه چیزی را در اینترنت جستجو می‌کند، می‌توانید یک استراتژی بازاریابی  بهتری را طراحی کنید که به سؤالات خاص کاربرانتان پاسخ دهد و باعث جذب هر چه بیشتر مخاطبان شود.

شما می توانید در دوره سئو آموزشگاه رهرو شرکت کنید‌.

مرحلهٔ ۲ سئو محتوا: محتوای مناسب و تاثیر گذار طراحی کنید

 

زمانی که سئو محتوا خوبی باشد، تجربه کاربری‌تان نیز خوب است. زمانی که کاربران با محتوایتان تعامل برقرار می‌کنند، مدت  زمان بیشتری را  روی محتوایتان می گذارند، با محتوا ارتباط برقرار می‌کنند و آن را نیز به اشتراک می‌گذارند.

 

خوب است که هر قطعه از محتوای سئو شده نیز حداقل  چند مورد از موارد زیر را داشته باشد تا بتواند تاثیر گذار عمل کند:

 

 • ساده /واضح / منسجم
 • واقعی
 • قابل اعتماد
 • سرگرم کننده
 • آموزشی
 • مرتبط
 • عمیق
 • کاربردی
 • جدید
 •  منحصربفرد
 • موثق

سئو محتوا ینی چی

مرحله ۳: محتوای مناسبی را تولید کنید

 

آیا چیزی نظیر یک اشتباه تایپی در یک  محتوای عالی می‌تواند ذهنتان را مغشوش کند؟ خیر. در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد گرامر یک معیار برای رتبه بندی است بلکه گرامر یک تجربهٔ کاربری و یک معیار مهم  در مورد اعتبار متن است.

 

علاوه بر این، نقل قول از منابع دیگر و لینک دادن به مقالات نویسندهٔ های معتبر نیز روش مناسبی است اما از نظر سئو، مناسب نیست زیرا لینک‌های خارجی به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که تا چه اندازه در مورد موضوع محتوای خود می دانید و تا چه اندازه به محتوای مرتبط با محتوای خود وابسته هستید.

 

سخن پایانی

 

محتوای سئو شده در واقع کنار هم قرار دادن دو عنصر مخاطب و گوگل در کنار یکدیگر است. اگر می‌خواهید از یک استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کنید که در آن سئو مورد بررسی قرار نگرفته است، دوباره شروع به کار نمایید و سئو محتوا را نیز مدنظر قرار دهید.  زیرا هنگامی که چرخ ها و موتور با هم کار می‌کنند، سواری بسیار نرم‌تری خواهید داشت.

به این post امتیاز دهید