لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دوره تایپ ده انگشتی
(تند زنی تایپ)

دوره تایپ سریع ده انگشتی و تند زنی تایپ 3d illustration of nerd larry using a computer keybourd as a electric guitar

تایپ سریع و ده انگشتی از شایستگی های حوزه فناوری اطلاعات می باشد. از کارهای این شایستگی چگونگی انجام کار انواع تایپ وروش اصولی تاپپ، بررسی اجزای کامپیوتر و معرفی تمام کلید های صفحه کلید، انجام تایپ سرعتی سه ردیف اصلی صفحه کلید، انجام تایپ سرعتی اعداد و حروف انگلیسی، انجام تکرار و تند نویسی در زمان های مشخص وقالب بندی ساده متون و تصحیح متن را می توان نام برد. این شایستگی با مشاغل و شایستگی هایی مانند منشی، تایپیت ، صفحه آرایی ،نشر دیجیتال و الکترونیک در ارتباط است.

 

تعریف دقیق استاندارد

 این شایستگی با نام های دوره تایپ سریع یا ده انگشتی نیز شناخته شده است و جهت همه متقاضیانی مفید خواهد بود که کار با کامپیوتر در محیط کار یا زندگی روزمره تاثیر دارد یا میخواهند در زمینه شایستگی تایپ سریع یا تایپ ده انگشتی مهارت کسب کنند.

اصطلاح انگلیسی استاندارد و اصطلاحات مشابه جهانی

Fast Fingers

مهم ترین استانداردها و رشته های مرتبط با این استاندارد :

  • امور کامپیوتری نشر الکترونیکی
  • امور اداری

 

 

بهترین روش تایپ،تایپ ده انگشتی است و استاندارد تایپ سرعتی حداقل 180 کلید در دقیقه بدون نگاه به صفحه کلید است.

برای پیشرفت و حرفه ای شدن در این زمینه راهی جز تمرین زیاد نیست بنابراین اگر سرعت تایپ شما به 100 کلید  در دقیقه رسید شما یک حروف چین ( تایپیست) نیمه حرفه ای هستید، چنانچه به 180 حرف در دقیقه رسید شما یک تایپیست کاملا حرفه ای شده اید و واجد دریافت مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای خواهید بود.

ما در مجتمع فنی و حرفه ای رهرو با فراهم نمودن امکانات و اساتید مجرب به شما کمک خواهیم کرد که به سطح حرفه ای برسید، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس حاصل کنید.