لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دوره حسابداری صنعتی

دوره حسابداری صنعتی 3d illustration businessman billy leaning on a yellow lamp

حسابداری صنعتی یکی از زیر مجموعه های حسابداری است که امروزه از بازار کار خوبی بر خوردار است و در کارخانجات برای محاسبه ی قیمت تمام شده مورد استفاده قرار میگیرد. حسابداری صنعتی همان طور که از اسم ان هم مشخص است در ارتباط با صنعت و موسسات تولیدی کاربرد دارد به همین دلیل از این نوع حسابداری بسیار مورد توجه مدیریت است.

در دوره حسابداری صنعتی به شما اموزش داده می شود که چگونه عملیات جمع اوری اطلاعات مختلف را انجام دهید و با بررسی تمامی هزینه ها و ورودی ها و خروجی ها و بتوانید یک گزارش کامل به مدیر خود تحویل دهید و قیمت سربار و قیمت موجودی اولیه کالا و محاسبه هزینه سربار و قیمت تمام شده را محاسبه و ثبت نمایید. که یکی از مهمترین عوامل که موجب سود یا زیان یک کارخانه میباشد را تعیین مینماید.

اهداف حسابداری صنعتی

هدف اصلی یک حسابدار صنعتی برآورد هزینه های اول دوره و پایان دوره از یک شرکت یا صنعت خاص است که در نهایت به محاسبه یکی از مهمترین هزینه ها تولیدی ،یعنی بهای تمام شده کالا میپردازد.

حسابداری صنعتی

سر فصل های حسابداری صنعتی

  • تعیین بهای اولیه و هزینه تبدیل
  • سیستمهای حسابداری ثبت موجودی ها
  • روش های مختلف هزینه یابی در سیستم های مختلف
  • هزینه ساخت و فرایند تخصیص و انتساب ان
  • سیستم هزینه یابی مرحله ای و ضایعات تولید
  • روش های قیمت گذاری محصولات
  • ارائه گزارش هزینه های پایان دوره جهت تصمیم گیری برای بودجه

دوره آموزش حسابداری صنعتی در آموزشگاه  رهرو

این دوره در آمورشگاه رهرو با ارائه مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای ارائه میگردد و معمولا دوره ها دو الی سه روز در هفته با توافق شما و آموزشگاه برگزار میگردد.

پیش نیاز حسابداری صنعتی

حسابداری مقدماتی یا همان اصول حسابداری که شامل  آشنایی با ماهیت حسابها و چگونگی ثبت سند و آرتیکل بعنوان پیش نیاز دوره حسابداری صنعتی میباشد.

موارد کاربرد حسابداری صنعتی

از حسابداری صنعتی برای کاهش هزینه ها برای ساخت کالا و قیمت گذاری مناسب روی محصولات تولید شده و کنترل موجودی استفاده گسترده میشود کاربرد حسابداری صنعتی کمک میکند تا بر اورد هزینه های تولید محصولات گام مثبتی جهت پیشرفت شرکت های تولیدی برداشته شود.

وظایف حسابداران صنعتی

در موسسات تولیدی یا کارخانه ها به علت نوع فعالیت و همچنین شکل فروش محصولات نیاز به مدیریت به اطلاعات بهای تمام شده تولیدات بسیار دقیق و حساس است زیرا در این نوع موسسات به این دلیل که محصول نهایی از ترکیب مواد و هزینه ها ی سربار است تولید میشود به همین دلیل باید توجه خاصی به اقلام تشکیل دهنده بهای تمام شده داشته باشیم لازم به ذکر است محاسبه بهای تمام شده کالا و محصولات از وظایف حسابداران صنعتی است.