لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اهمیت سئو

اهمیت سئو برای سایت چیست؟

اهمیت سئو برای سایت چیست؟ آیا کسی هست که اهمیت سئو را نداند و آن را جدی نگیرد؟ همینطور وقتی شخصی دوره آموزشی سئو را می خواند باید بداند که سئو مهم است. به همین دلیل به این دوره ها آمده است.

حرف شما منطقی است؛ اما انگیزه هایی نیز داریم که منجر به پیشنهاد این دوره شده است:

بررسی وبلاگ تعداد بیشتری از دوستان و همچنین سایت های شخصی و تجاری که توسط بسیاری از دوستان در پروفایل خود قرار داده شده است. ما را به این نتیجه رساند که بسیاری از دوستان هنوز همه عملکردهای سئو را جدی نمی گیرند. شاید به همین دلیل در محتوای ایجاد شده فرآیند، مکان خاصی را به خود اختصاص نمی دهند و برای بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو مناسب هستند.
پیروی از نکات زیر همه بر اساس تجربیات مکمل و نتیجه استراتژی مکمل – می تواند خلاصه و مفید باشد، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

اهمیت سئو

افزایش ترافیک وب سایت

بارزترین نکته ای که می توان در مورد مزایای سئو و اهمیت استفاده از تکنیک های سئو بیان کرد، افزایش ترافیک وب سایت شماست.
همیشه نمی توانید به بازدیدکنندگان دوستانه و آشنا تکیه کنید و وب سایت و محتوای خود را در اختیار آنها قرار دهید. حتی بک لینک از سایت های دیگر نیز امکانات محدودی دارد.
هر روز و هر شب نمی‌توانید با گفتن کلماتی مانند “connect” و “pull up” در استوری اینستاگرام مخاطبان خود را به سایت خود هدایت کنید.
گوگل بهترین دوست شماست که همیشه می تواند شما را دنبال کند و محتوای شما را برای دیگران تبلیغ کند.
اگر در سایت های پربازدید بنری دارید یا اگر در مقالاتتان لینکی به شما می دهند، درصدی از ترافیک آن سایت ها را دریافت خواهید کرد.
اما وقتی برای سئو وقت می گذارید، درصدی از تمام جستجوگران آنلاین را جذب می کنید که دقیقاً به دنبال چیزی هستند که شما در مورد آن صحبت می کنید. علاوه بر این، این سهم می تواند با تلاش شما رشد کند.
رابطه بین موقعیت شما در صفحه نتایج جستجو و ترافیکی که از طریق سئو دریافت می کنید، خطی نیست. یعنی تغییرات کوچک در مکان می تواند تفاوت زیادی در ترافیک ایجاد کند.
حتی یک تغییر کوچک می تواند تفاوت زیادی در ترافیک ایجاد کند.

 

اعتماد بازدید کننده

بازدیدکننده‌ای که خودش مقاله‌ای را کشف می‌کند و به شما مراجعه می‌کند، معمولاً به سایت شما بیشتر اعتماد می‌کند تا کسی که از هر طریق دیگری می‌خواهد به سایت شما برسد. و نباید با هدف فریب مخاطب کسب و کار مواجه شود و حسن نیت شما را احساس کند.
مخاطبانی که احساس می‌کنند در وب جستجو کرده‌اند و محتوای شما را یافته‌اند، کاملاً متفاوت از این است که به سایت شما هدایت شده‌اند.

اهمیت سئو

سئو اعتبار وب سایت شماست

فرض کنید شخصی را به سایت یا وبلاگ خود معرفی کرده اید و او می خواهد اعتبار سایت شما را بررسی کند.
به طور کلی وقتی متخصص باشد حداقل از سه روش استفاده می کند:

خواندن چند مورد از مطالبتان (ارزیابی مستقیم)

رتبه الکسای سایت شما را بررسی می کند

پیدا کردن چند کلمه کلیدی در وب سایتتان

ممکن است بتوانید بهانه بیاورید که محتوای شما خاص است و مخاطبان کمی دارد، هیچ کس انتظار مخاطبان زیادی را ندارد. اما این واقعیت که گوگل نمی خواهد محتوای شما را به دیگران توصیه کند دیگر قابل قبول نیست.
عبارت ( SEO مجموعه ای از تکنیک ها است ) حدود پنج یا ده سال پیش معنی پیدا کرد. هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هر روز قدرتمندتر می‌شوند و به تعویق افتادن توسط موتورهای جستجو می‌تواند تا حدی به این معنی باشد که به نیازها و نگرانی‌های مخاطبان آنلاین خود توجه نمی‌کنید و برای خودتان می‌نویسید.

اهمیت سئو

سخن آخر

 

سئو بیشتر بر سازگاری با الگوریتم موتورهای جستجو تمرکز می‌کند حال آنکه شبکه‌های اجتماعی و استراتژی محتوا علایق و جلب‌توجه مخاطبان و مشتریان را در دستور کار خود قرار می‌دهند. بنابراین بهترین راه این است که تمامی این راهکارها را همگام با یکدیگر به کار بگیرید تا در دنیای دیجیتال مارکتینگ حرفی برای گفتن داشته باشید.

 

 

به این post امتیاز دهید