لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ و تاثیر آن روی سئوی سایت

تعداد وب سایت های فعال در وب به قدری زیاد است که در نگاه اول تا حدودی غیرممکن به نظر می رسد که بتوان این حجم از محتوا را از طریق موتورهای جستجو غربال کرد و بهترین نتیجه را گرفت.

اما لینک بیلدینگ کار را کمی ساده تر می کند. لینک بیلدینگ مانند یک دمبل قدرتمند است که سئوی سایت را بهبود می بخشد و محتوا را برای کاربران مختلف قابل مشاهده می کند. برای اینکه بهتر متوجه شوید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ چیست؟

در دنیای تجارت الکترونیک صاحبان وب سایت ها باید روش های مختلفی را برای ارائه خدمات و محصولات خود امتحان کنند. در فضایی که تعداد رقبا بسیار زیاد است و اندازه مسافت جای خود را به کیفیت و قیمت مناسب داده است. باید از روش های جدیدتر معرفی و ارائه استفاده کرد. یکی از این روش ها لینک بیلدینگ است.

وب مسترها باید خود را سریعتر به دیگران معرفی کنند. بنابراین سایت آنها باید یک Serp مناسب داشته باشد. یعنی باید در صفحه اول نتایج جستجوی کاربر باشد. این مشکل کاملاً به رتبه و سئوی وب سایت بستگی دارد.

لینک بیلدینگ یکی از مهمترین موارد برای کسب رتبه خوب در موتورهای جستجو به خصوص گوگل است. لینک بیلدینگ به معنای ایجاد لینک برای یک سایت است. به عبارت ساده، زمانی که یک کلمه کلیدی را در سایت دیگری یا سایت خود قرار می دهید و به یکی از صفحات سایت خود لینک می دهید، یک بک لینک ایجاد می کنید که شما را به کاربران سایت (صفحه) هدایت می کند.
در برخی موارد، مشتریان شما سایت شما را به سایت های دیگر معرفی می کنند و آدرس شما را به آنها پیوند می دهند. اکنون کاربران یک بک لینک به سایت شما ایجاد کرده اند.

لینک بیلدینگ

ساختار و اجزای یک لینک

آیا تا به حال به ساختار پیوند توجه کرده اید؟ آیا اجزای یک لینک را می شناسید؟ بیایید با هم بررسی کنیم که یک پیوند از چه چیزی ساخته شده است.

تگ شروع لینک: تگ شروع یک پیوند، که به عنوان تگ انکر شناخته می شود، با حرف a نشان داده می شود. با این کاراکتر به گوگل اعلام می شود که لینک زیر وجود دارد.

آدرس یا مقصد لینک: در این قسمت کلمه href را مشاهده خواهید کرد. این هایپرلینک به یک پیوند اشاره دارد. متن در گیومه نشان دهنده آدرس سایت پیوند شده است. این آدرس می تواند آدرس یک تصویر یا فایل برای دانلود باشد و نباید آدرس یک سایت خاص باشد. گاهی اوقات شما چیزی بیش از URL  را مشاهده می کنید. علامت # در ابتدای آدرس به این معنی است که یک پیوند داخلی است و شما را به قسمت دیگری از صفحه ای که در آن هستید هدایت می کند.

Anchor text  یا text display : در اصل این قسمت همان متنی است که کاربران می بینند و در صورت تمایل روی آن کلیک می کنند. در این قسمت معمولا از قالب بندی خاصی برای تشخیص آن از بقیه متن استفاده می شود. این جملات معمولاً با رنگ آبی یا زیرخط دار نشان داده می شوند.

تگ پایان پیوند: این بخش حاوی کدها یا کاراکترهایی است که به موتورهای جستجو می گوید که لینک به پایان رسیده است.

 

لینک بیلدینگ

تاثیر لینک سازی بر روی سئو سایت چیست؟

همانطور که می دانید یکی از مواردی که بر سئوی وب سایت تاثیر می گذارد استفاده صحیح و اصول بک لینک است. به گفته گوگل، وب مسترها می توانند با افزایش تعداد وب سایت های با کیفیت بالا و معتبری که به آنها لینک می دهند، رتبه وب سایت خود را بهبود بخشند. علاوه بر تعداد، عوامل زیر نیز در تعیین موقعیت نهایی سایت موثر است:

کیفیت و قابلیت اطمینان صفحات لینک شده
بهینه سازی محتوای اصلی
انکر متن برای لینک های ورودی

 

لینک بیلدینگ
یکی از راه های کسب رتبه بهتر برای یک کلمه کلیدی، دریافت لینک از وب سایت های دیگر است. به طور کلی دلایلی که به شما ثابت می کند وب سایت شما به لینک بیلدینگ نیاز دارد به شرح زیر است:

با ساخت لینک، رتبه بهتری در نتایج جستجو خواهید داشت.
ربات گوگل صفحات جدید را راحت تر پیدا کرده و فهرست بندی می کند.
اعتبار و اعتماد به کسب و کار بهبود خواهد یافت.
دریافت بک لینک بیشتر باعث افزایش اعتبار دامنه می شود و سایت شما از طریق تبلیغات به منبع درآمد خوبی تبدیل می شود.
به دست آوردن رتبه بندی کلمات کلیدی از طریق لینک سازی آسان تر است.

به این post امتیاز دهید