دوره های عمران 

ETABS,MATLAB,AUTOCAD,3DMAX

معرفی نرم افزار 3Dmax

3DMax یک نرم‌افزار با قابلیت ساخت مدلهای سه بعدی، متحرک سازی و رندر می‌باشد. این نرم‌افزار یکی از قدرتمند ترین برنامه های طراحی مدل های سه بعدی انیمیشن سازی و رندرینگ در عرصه گرافیک کامپیوتری (CG) هست.
این نرم افزار همچنین محیطی مناسب برای شبیه سازی تصاویر و صحنه های واقعی برای کاربر ایجاد می کند.

از کاربردها دیگر نرم افزار های سه بعدی می توان به استفاده آن در صنعت گیم و بازی سازی اشاره کرد که باید دقت داشت با نرم افزار تری دی مکس مستقیم نمیتوان بازی درست کرد. بلکه برای مدل سازی فضا و کاراکترها، ایجاد حرکت ها و … استفاده می شود.

اهداف دوره:

با توجه به هدف بزرگ دنیای CG رسیدن هنرجو به (Pre-visualizatin) بزرگترین هدف این دوره است.

تاریخچه نرم افزار 3DMAX

نرم افزار 3DMAX اولین بارتوسط Gray Yost با قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل داس به بازار ارائه شد .   این نرم افزار در گذر زمان در قالب ورژن های جدید ، تحت عناوین مختلف با قابلیت های جدید به بازار ارائه می شد و در نهایت پس از این که امتیاز آن به صورت کامل توسط شرکت Auto desk  خریداری شد فرمت نامگذاری آن نیز به صورت ثابت در آمده و در حال حاضر آخرین نسخه نرم افزار 3DMAX با عنوانAutodesk 3DSMAX   در بازار موجود می باشد . 

کاربردهای نرم افزار3DMAX

نرم افزار 3DMAX  با توجه به قابلیت های بسیار زیادی که در عرصه شبیه سازی و مدل سازی های سه بعدی دارد در عرصه بسیاری از شاخه های دیگر به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد . در این بخش به برخی از این رشته های و شاخه ها اشاره خواهیم کرد . 
اهمیت کاربرد نرم افزار 3DMAX در رشته طراحی صنعتی : با توجه به قابلیت هایی که بواسطه استفاده از نرم افزار 3DMAX  در اختیار کارشناسان طراحی صنعتی قرار می گیرد ، این متخصصان می توانند به درک عمیق ، دقیق و کاملی از طرح مورد نظر قبل از ورود به مرحله تولید برسند . با توجه به این که پروسه تولید طرح اولیه می تواند بسیار زمان بر بوده و نیازمند صرف هزینه و انرژی زیادی می باشد استفاده از این نرم افزار می تواند منجر به صرفه جویی در زمان ، انرژی و هزینه شود . 
اهمیت کاربرد نرم افزار 3DMAX در رشته معماری : نرم افزا ر3DMAX یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای سه بعدی سازی در رشته معماری است.  این نرم افزار برای مهندسان معماری امکان ارائه طرح اولیه برای مشتریان را فراهم می آورد و به تجسم طرح مورد نظر در ذهن ممخاطبان کمک بسیاری می کند . معماران بااستفاده از نرم افزار 3DMAX  می توانند در زمینه جلب اعتماد مشتریان گامی موثر و مفید بردارند . 
اهمیت کاربرد نرم افزار 3DMAX در ساخت انیمیشن و جلوه های ویژه سینمایی : ساخت انیمیشن های سه بعدی جذاب که به نسل جدید انیمیشن معروف هستند یکی دیگر از موارد استفاده از نرم افزار 3DMAX به شمار می رود . 
اهمیت کاربرد 3DMAX در طراحی طلا و جواهر: در رشته طراحی طلا و جواهر نیز مانند بسیاری دیگر از رشته هایی که به آن ها اشاره شد استفاده از یک نرم افزار سه بعدی سازی پیشرفته مانند 3DMAX  می تواند به میزان قابل توجهی منجر به صرفه جویی در زمان ، انرژی و هزینه های مورد نیاز شود . 

مزایای آموزش 3DMAX

نرم افزار 3DMAX نرم افزاری بسیار پر مخاطب و پر کاربرد می باشد . با توجه به این که استفاده از نرم افزار هایی که می توانند شبیه سازی های سه بعدی انجام دهند می توانند تاثیر چشم گیر به سزایی در ارزیابی بسیاری از پروژه ها قبل از اجرا داشته باشد و در همچنین در انجام اصلاحات موردنیاز قبل از اجرای پروژه نیز بسیار مثمر ثمر خواهد بود . 
استفاده از نرم افزارهای سه بعدی سازی از قبیل 3DMAX می تواند از صرف هزینه ها ی اضافه ، زمان و انرژی مضاعف ممانعت به عمل آورد و بسیاری از اشکالات طرح را پیش بینی و قبل از اجرا اصلاح نماید .  

قابلیت های نرم افزار 3DMAX و ویژگی های خاص نرم افزار 3DMAX

در این بخش به برخی از مهمترین و برترین ویژگی های نرم افزار 3DMAX که منجر به برتری آن نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه شده است اشاره خواهیم کرد . 
یکی از ویژگی های بسیار خاص و منحصر به فرد نرم افزار 3DMAX که با عث شده این نرم افزار درهر شاخه و رشته مورد استفاده قرا ربگیرد قابلیت اجرای طرح های مختلف دراین نرم افزار است . این نرم افزار با استفاده از ابزارهای متنوع و متعددی که در نوار ابزار خود دارد قابلیت اجرای هر نوع طرح سه بعدی در هر سایز و اندازه و با هر جنس و رنگ را دارد . 
یکی دیگر از ویژگی های بسیار منحصر به فرد نرم افزار 3DMAX که منجر به جذب کاربران بیشتری در مقایسه با سایر نرم افزارهای مشابه شده است  قابلیت کار بر روی پروژه هایی است که با استفاد ه از نرم افزارهای دیگر انجام و اجرا شده اند . 
یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد نرم افزار طراحی سه بعدی 3DMAX برخورداری از ابزارهای کامل و حرفه ای است . 
یکی دیگر از ویژگی های برنامه 3DMAX قابلیت استفاد هاز پلاگین قدرتمندی مانند V ray  است . 
قابلیت اضافه کردن انواع متریال مورد نظر با توجه به رشته تخصصی کاربران نیز یکی دیگر از ویژگی های بارز نرم افزار 3DMAX  است . 
یکی دیگر از ویژگی ها و قابلیت های بسیار منجصر به فرد نرم افزار 3DMAX که آن را نسبت به سایر برنامه های مشابه ممتاز نموده است قابلیت متحرک سازی ، افزودن نورو صدا است . 
محیط جذاب و کاربر پسند این برنامه نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که این برنامه را در مقایسه با سایر انواع نرم افزارهای مشابه پر کاربر تر کرده است . 
و در نهایت وجود آموزش ها و دستورالعمل های جامع و کامل به منظور استفاد ه از این نرم افزار به زبان های انگلیسی و فارسی نیز منجر به افزایش تعداد کاربران این نرم افزار شده است . 
 بازار کار متخصصان 3DMAX و میزان درآمد متخصصان 3DMAX
با توجه به گسترده گی کاربرد نرم افزار3DMAX آموزش حرفه ای این نرم افزار می تواند افق های کاری بسیاری را پیش روی 3DMAX کاران متبحر بگشاید .  3DMAX کاران حرفه ای می توانند در شرکت های معماری ، در زمینه طراحی طلاو جواهر ، در زمینه طراحی و ساخت انیمیشن و بسیاری موارد دیگر فعالیت کرده و مشغول به کار شوند. همچنین این افراد می توانند به صورت پروژه ای با شرکت و سازمان های بزرگ همکاری نمایند . 
یک 3DMAX  کار حرفه ای با توجه به ساعات کاری و همچنین میزان تبحر و تخصص خود می تواند درآمد قابل قبول و در برخی موارد بسیار بالایی داشته باشد . بنابراین سطح درامد 3DMAX کاران با توجه به میزان تخصص ، تبحر و ساعات کاری قابل قبول و مطلوب است . 

مخاطبان:

  • کلیه مهندسین و دانشجویان معمار و تمامی علاقمندان به معماری
  • دانشجویان و طراحان صنعتی
  • گرافیست ها و دانشجویان گرافیک
  • دانشجویان و مهندسین عمران و شهرسازی
  • دوستداران انیمیشن و تمامی علاقمندان به هنرهای دیجیتالی و سه بعدی