آموزش تولید محتوا برای مدرسین

محتواچیست ؟ هر چیزی که موجبات سرگرمی ، خنده ، آموزش ، جلب توجه، اعتماد ، مخاطب را فراهم آورد  و به زندگی خواننده ارزشی بیافزاید. این ارزش‌ها با کمک کردن به مخاطب در انجام بهتر شغل خود، دقیق‌تر شدن کمک میکند . محتوایتان را می‌توانید یکی از 4 قالب اصلی زیر باشد : تصویر   /    ویدئو    /    صدا          متن فرمت‌های محتواکدامند ؟ از فرمت های رایج محتوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: موشن گرافیک اینفوگرافیک وایت پیپر رپورتاژ و.... کیفیت تولید محتوا رابه سه روش زیر افزایش میدیم: کمک به خودمان کمک به نویسنده نظارت و و یراستاری 1- کمک به خودمان : انتخاب موضوع شناخت کامل تر از بازار برنامه ریزی برای تولید محتوا 2- کمک به نویسنده : درک دقیق از موضوع مشتری انتخاب منابع بهتر برای تولید محتوا رعایت نکات سئو 3- نظارت و ویراستاری بهینه سازی  مطالب از لحاظ سئو ویراستاری به لحاظ ادبی ویراستاری به لحاظ نگارش و املایی نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب همواره محتوای متنی توانسته به عنوان ارزشمندترین و جلب توجه کننده ترین باشد ، به همین دلیل است که مقالات پژوهشی در قالب نوشته منتشر میگردند. یا در بین مجموعه‌هایی که هم فیلم و هم کتاب آنها موجود است، کتابشان بیشتر جنبه یادگیری و فیلم بیشتر جنبه سرگرمی را رادارد و به طور کلی نوشته حس اعتماد را در برخواهد داشت محتوای صوتی صوت و انواع جلوه‌های صوت در بازاریابی محتوا می‌تواند تأثیر مضاعفی نسبت به قالب متنی داشته باشد به همین دلیل استفاده و استقبال از پادکست ها بسیار رایج شده است . محتوای ویدئویی اخیراً یکی از روندهای قابل‌توجه در رسانه‌های دیجیتال، تأکید بر تولید محتوای ویدئویی است .بسیاری معتقدند که مردم کمتر تمایل به خواندن کلمات دارند . امروزه مدیران بازاریابی محتوا به‌خوبی می‌دانند بهترین موضوع برای تولید محتواهای ویدئویی، تهیه فیلم‌های آموزشی و توضیحی، مصاحبه‌ها ، فیلم‌های بدون تاریخ انقضاءو ویدئوهای تبلیغاتی میباشد. مخالف بقیه بنویسید شما به عنوان یک بازاریاب محتوا نقش مفید شبکه های اجتماعی را می دانید و آن را یک نیاز ضروری می دانید و برای بازاریابی محتوا، مضرات آن را بنویسید. این نوع مقالات نشان میدهد که شما به نکاتیکه دیگرا ن به آنها توجه ندارند، توجه میکنید که باعث تمایز شما با دیگران می شود. رایج‌ترین محتواها مقاله Ebook کتاب الکترونیکی پادکست موشن‌گرافیک چگونه محتوایمان را به گوش مخاطب برسانیم Instagram WhatsApp Linkedin Tweeter برای نوشتن محتوا و آموزش نوشتن محتوا در خدمت شما هستیم .
امتیاز

محتواچیست ؟ هر چیزی که موجبات سرگرمی ، خنده ، آموزش ، جلب توجه، اعتماد ، مخاطب را فراهم آورد  و به زندگی خواننده ارزشی بیافزاید. این ارزش‌ها با کمک کردن به مخاطب در انجام بهتر شغل خود، دقیق‌تر شدن کمک میکند .
محتوایتان را می‌توانید یکی از 4 قالب اصلی زیر باشد :

تصویر   /    ویدئو    /    صدا     /     متن

فرمت‌های محتواکدامند ؟

از فرمت های رایج محتوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • موشن گرافیک
  • اینفوگرافیک
  • وایت پیپر
  • رپورتاژ و….

کیفیت تولید محتوا رابه سه روش زیر افزایش میدیم:

  • کمک به خودمان
  • کمک به نویسنده
  • نظارت و و یراستاری

1- کمک به خودمان :

انتخاب موضوع

شناخت کامل تر از بازار

برنامه ریزی برای تولید محتوا

2- کمک به نویسنده :

درک دقیق از موضوع مشتری

انتخاب منابع بهتر برای تولید محتوا

رعایت نکات سئو

3- نظارت و ویراستاری

بهینه سازی  مطالب از لحاظ سئو

ویراستاری به لحاظ ادبی

ویراستاری به لحاظ نگارش و املایی

نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب

همواره محتوای متنی توانسته به عنوان ارزشمندترین و جلب توجه کننده ترین باشد ، به همین دلیل است که مقالات پژوهشی در قالب نوشته منتشر میگردند. یا در بین مجموعه‌هایی که هم فیلم و هم کتاب آنها موجود است، کتابشان بیشتر جنبه یادگیری و فیلم بیشتر جنبه سرگرمی را رادارد و به طور کلی نوشته حس اعتماد را در برخواهد داشت

محتوای صوتی

صوت و انواع جلوه‌های صوت در بازاریابی محتوا می‌تواند تأثیر مضاعفی نسبت به قالب متنی داشته باشد به همین دلیل استفاده و استقبال از پادکست ها بسیار رایج شده است .

محتوای ویدئویی

اخیراً یکی از روندهای قابل‌توجه در رسانه‌های دیجیتال، تأکید بر تولید محتوای ویدئویی است .بسیاری معتقدند که مردم کمتر تمایل به خواندن کلمات دارند . امروزه مدیران بازاریابی محتوا به‌خوبی می‌دانند بهترین موضوع برای تولید محتواهای ویدئویی، تهیه فیلم‌های آموزشی و توضیحی، مصاحبه‌ها ، فیلم‌های بدون تاریخ انقضاءو ویدئوهای تبلیغاتی میباشد.

مخالف بقیه بنویسید

شما به عنوان یک بازاریاب محتوا نقش مفید شبکه های اجتماعی را می دانید و آن را یک نیاز ضروری می دانید و برای بازاریابی محتوا، مضرات آن را بنویسید. این نوع مقالات نشان میدهد که شما به نکاتیکه دیگرا ن به آنها توجه ندارند، توجه میکنید که باعث تمایز شما با دیگران می شود.

رایج‌ترین محتواها

مقاله

Ebook کتاب الکترونیکی

پادکست

موشن‌گرافیک

چگونه محتوایمان را به گوش مخاطب برسانیم

Instagram (برای اطلاعات بیشتر در این زمینه از مطلب اینستاگرام مارکتینگ دیدن کنید)

WhatsApp

Linkedin

Tweeter

برای نوشتن محتوا و آموزش نوشتن محتوا در خدمت شما هستیم .

لطفا به این صفحه امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]