لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ده قانون طلایی در بازاریابی رسانه های اجتماعی

ده قانون طلایی در بازاریابی رسانه های اجتماعی

شبکه ها یا رسانه های اجتماعی بستری بسیار مناسب برای گسترش کسب و کار است. جدا از هر آمار و نموداری خیلی از افرادی که میبینیم درصد زیادی از وقت خود را در شبکه های اجتماعی میگذرانند. در اتوبوس در مترو پشت چراغ قرمز هنگام نشستن در پارک حتی در خیلی از جمع های دوستانه هم همه بجای صحبت با یکدیگر به قول معروف سرشان در گوشی شان است. خب چرا از این ظرفیت بزرگ استفاده نکنیم؟ اگر شما هم دوست دارید به این مشتریان بالقوه دست پیدا کنید با ما با معرفی ده قانون طلایی در بازاریابی رسانه های اجتماعی همراه شوید.

1. قانون گوش دادن

موفقیت در رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا نیاز به گوش دادن بیشتر و صحبت کمتر دارد. محتوای آنلاین مخاطبان موردنظر خود را بخوانید و به بحث و گفتگوهای آنان بپیوندید تا بدانید که چه چیزی برای آنها مهم است. فقط در این صورت می‌توانید در زندگی آنها ، ارزش افزوده‌ای ایجاد کنید و آنها را هوادار خود نمائید.

2. قانون تمرکز

بهتر است مخاطب خاص داشته باشید تا کسب‌وکاری که سعی در جلب رضایت همه اقشار دارد. یک استراتژی بازاریابی بسیار متمرکز در رسانه‌های اجتماعی که برای ایجاد یک برند قدرتمند در نظر گرفته شده، شانس بهتری برای موفقیت دارد تا یک استراتژی گسترده که سعی در تصاحب همه افراد دارد.

3. قانون کیفیت

کیفیت محتوا ها و پست‌های شما به مراتب از کمیت بهتر است. هزار کاربر و فالوئر داشته باشید که مطالب خود را با مخاطبان خود بخوانید، به اشتراک بگذارید و با آنها صحبت کنید، خیلی بهتر از ده‌ هزار کاربری است که بعد از اولین بازدید از صفحه شما، ناپدید شوند. پس تولید محتوا را جدی بگیرید

4. قانون صبر

موفقیت در رسانه‌های اجتماعی و موفقیت در بازاریابی محتوا یک شبه اتفاق نمی‌افتد. شما باید صبر داشته باشید. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نیاز به زمان کافی دارد تا بتواند نتایج باکیفیت به دست آورد. این کار در یک هفته یا دو هفته حاصل نمی‌شود. در دنیای رقابتی امروز ، سرمایه‌گذاری زمان بسیار مهم است. بسیاری از کسب‌وکارها غالباً پس از چند هفته کار خود را رها می‌کنند زیرا فکر می‌کنند که پیشرفت آنها کند است و این نتیجه را قابل قبول نمی‌دانند. سعی و تلاش کنید و هرگز تسلیم نشوید.

5. قانون ترکیب

اگر برای به دست آوردن هواداران وفادار، محتوای جذاب، باارزش و باکیفیتی را منتشر می‌کنید، باید آن را با مخاطبان خود در همه رسانه‌های اجتماعی مثل توئیتر، فیسبوک، لینکداین، یوتیوب و …، و وب‌سایت که به آن دسترسی دارید به اشتراک بگذارید.
این اشتراک گذاری و بحث در مورد محتوای شما ، نقاط ورود جدیدی را برای موتورهای جستجو باز می‌کند تا آن را در جستجوی کلمات کلیدی پیدا کند. این نقاط ورودی می‌توانند به صدها یا هزاران روش بالقوه دیگر به افراد دسترسی دهد تا بتوانند شما را به صورت آنلاین پیدا کنند.

6. قانون تأثیرگذاری و نفوذ

وقت خود را برای یافتن تأثیرگذاران (اینفلوئنسرهای) آنلاین در حوزه کسب‌وکار خود اختصاص دهید. افرادی که مخاطبان باکیفیتی داشته باشند و مشتری بالقوه شما و علاقمند به محصولات ، خدمات و کسب‌وکار شما باشند. با آن افراد ارتباط برقرار کنید و برای برقراری روابط با آنها تلاش کنید.
اگر از رادار آنها به عنوان یک منبع جالب مفید استفاده کنید، آنها ممکن است مطالب شما را با هواداران خود به اشتراک بگذارند، که این کار می‌تواند شما و کسب‌وکار شما را در به مخاطبان عظیم جدیدی معرفی کند.

7. قانون ارزش

اگر تمام وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی صرف تبلیغ محصولات و خدمات خود کنید ، مردم از شما خسته می‌شوند. شما باید ارزش رابطه خود با مخاطبان را افزایش دهید. در ابتدای کار سعی کنید به جای تمرکز روی افزایش نرخ تبدیل، بیشتر در ایجاد محتواهای جذاب و شگفت‌انگیز و ایجاد روابط با اینفلوئنسرها تمرکز کنید. با گذشت زمان ، این افراد به یک کاتالیزور قدرتمند برای بازاریابی دهان به دهان برای کسب‌وکار شما تبدیل می‌شوند.

8. قانون قدردانی

وقتی کسی به دیدن‌تان می‌آید، شما او را نادیده نمی‌گیرید ، بنابراین نباید بازدیدکنندگان آنلاین خود را نیز نادیده بگیرید. ایجاد روابط یکی از مهمترین بخش‌های موفقیت در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است. سعی کنید همیشه از هر کسی که به شما دسترسی پیدا می‌کند، قدردانی کنید.

9. قانون دسترسی

بعد از این که محتوای خود را منتشر کردید، ناپدید نشوید. در دسترس مخاطبان خود باشید و به کامنت‌ها و پرسش‌های آنها پاسخ دهید. این بدان معناست که شما باید به طور مستمر، محتوا منتشر کنید و در مکالمات با مخاطبان خود شرکت کنید. مخاطبان و فالوئرهای آنلاین می‌توانند گاهی اوقات ناخوشایند باشند و در صورتی که شما به آنها پاسخ ندهید، برای لغو عضویت و یا آنفالو کردن شما درنگ نخواهند کرد.

10. قانون تقابل

اگر در دسترس مخاطبان و هواداران خود نباشید، نباید انتظار داشته باشید که دیگران مطالب شما را به اشتراک بگذارند و در مورد شما صحبت کنند. بنابراین، بخشی از زمانی که در رسانه‌های اجتماعی می‌گذرانید باید روی اشتراک گذاشتن و صحبت درباره مطالب منتشر شده توسط دیگران متمرکز شود.
نوشته کامل رو میتونین در وب سایت مطالعه بفرمایید.

اگر دوست دارید یاد بگیرید چگونه تعداد فالوور را افزایش دهیم یا چگونه لایک زیاد بگیریم، و بسیاری سرفصل های حرفه ای دیگر… دعوت میکنیم به دوره جامع اینستاگرام مارکتینگ بپیوندید

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

به این post امتیاز دهید