لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دوره حسابداری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

حسابداری آنقدر مهم است که هیچ شرکتی نمیتواند بدون قسمت حسابداری به حیات خود ادامه دهد. یکی از مهمترین مشاغل کشور ما حسابداری است و کسانی که در این حوزه فعال هستند فرصت های شغلی زیادی را پیش روی خود دارند. در این مقاله از مجتمع فنی رهرو اطلاعات کلی در مورد دوره حسابداری و بازار کار آن ارائه می دهیم.

مقاله ی پیشنهادی: بهترین نرم افزار حسابداری کدام است؟

حسابدار چه کسی است؟

یکی از مهمترین سوالات این است که حسابدار کیست و چه وظایفی دارد؟ اصولا در یک شرکت تمام وقایع مالی توسط حسابدار ثبت و ضبط می شود. و در نهایت برای این که بتوان گفت که شرکت سود کرده یا ضرر همین وقایع نالی تجزیه و تحلیل نی شود. این رشته در ایران و همچنین بقیه کشور ها طرفداران زیادی دارد و کسانی که در این حرفه حرفه ای شوند شانس خوبی نیز برای مهاجرت خواهند داشت. در این حوزه می توان از دوره های معتبر حسابداری آموزشگاه رهرو بهره برد.

دوره حسابداری

بازار کار رشته حسابداری چگونه است؟

آموزش حسابداری ویژه بازار کار، به خوبی به شما آموزش می دهد که در این بازار داغی که برای حسابداری وجود دارد موفق عمل کنید. شرکت ها و سازمان های زیادی در کشور وجود دارند که تمامی آنان به حسابداران حرفه ای نیاز دارند. و همین مورد سبب می شود که موقعیت های کاری خوبی برای حسابداران فراهم شود.

دوره پیشنهادی برای شما: دوره حسابداری بازار کار

در دوره حسابداری چه مواردی آموزش داده می شود؟

برای حضور موفق آمیز در بازار کار رشته حسابداری، باید مواردی زیادی فرا گرفته شود. تنها کسانی می توانند در یکی از سازمان ها و یا کارخانه های فعال در کشور کار کنند و به درآمد قابل توجهی دست یابند که دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار را گذرانده باشند و اصول اولیه این کار و مهارت های لازم را آموزش ببینند. این رشته در دانشگاه نیز ارائه می گردد، اما از آنجایی که دروس دانشگاه، دانشجویان را برای ورود عملی به بازار کار آماده نمی کند، فارغ التحصیلان رشته حسابداری نیاز دارند برای دریافت آموزش های عملی، در دوره هایی که به صورت آزاد در این حوزه برگزار می گردد، شرکت کنند و مهارت های زیادی را یاد بگیرند. مهارت هایی که در دوره های آموزش حسابداری ، آموزش داده می شود به شرح زیر است:

  • ثبت دفترهای قانونی شرکت
  • آشنایی و کار با نرم افزارهای مورد استفاده در حسابداری
  • صدور اسناد، بررسی و تجزیه و تحلیل آنها
  • محاسبه مالیات
  • برآورد هزینه های تمام شده تولید یک محصول
  • محاسبه حقوق کارمندان، محاسبه بیمه و مالیات کارمندان
  • جمع آوری گزارشات مربوط به خرید
  • و فروش کالا و تحویل آنها
  • تهیه و ارائه گزارش های مالی مدیر

دوره حسابدارژ

یک حسابدار حرفه ای، باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

کسانی که در دوره آموزش حسابداری شرکت کرده اند، به خوبی می دانند که این رشته در مورد چه چیزهایی صحبت می کند. اگر صبور هستید، اگر پیچیدگی های کاری خسته تان نمی کند، اگر با اعداد و ارقام و ریاضی مشکلی ندارد، اگر با کامپیوتر به اندازه کافی آشنا هستید، اگر تمرکز دارید و اگر فن بیان و روابط عمومی بالایی دارید، بدانید که این رشته مناسب شماست و می توانید در آن موفق باشید.

دوره حسابدارژ

هزینه دوره حسابداری چقدر است؟

هزینه کلاس حسابداری، با توجه به موسسه ای که آموزش حسابداری ویژه بازار کار را برگزار می کند، برآورد می شود. درست است که در بحث های آموزشی هزینه کلاس و یا دوره اهمیت زیادی دارد اما مسئله ای که بسیار مهم تر از هزینه مطرح است، کیفیت دوره آموزش حسابداری است. اگر قرار باشد شرکت در یک دوره برای شما هیچ سودی نداشته و به آموخته های شما اضافه نکند، بهتر است از شرکت در آن صرف نظر کنید. به همین جهت قبل از آنکه یک موسسه را برای آموزش انتخاب نمایید در مورد آن و امکاناتی که در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد، تحقیق کاملی انجام دهید.

به این post امتیاز دهید