لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
چگونه دیپلم حسابداری بگیریم

دیپلم حسابداری را چطور باید بگیریم

رشته ی حسابداری که یکی ازپول سازترین رشته های فنی وحرفه ای میباشد و در واحد کسب وکاراقتصادی هم که واردمیشویم بی شک یک واحد حسابداری یا صندوق نظر ما را به خود جلب میکند.

و برای همین ازجمله رشته های پرطرفدارفنی حرفه ای میتوان به دیپلم حسابداری اشاره کرد دیپلم حسابداری به علت اینکه بازار کاری خوبی دارد و همچنین به علت پرکاربرد بودن جز محبوب ترین رشته ها  در میان متقاضیان کسب دیپلم های فنی حرفه ای است. کارآموز می تواند دیپلم حسابداری فنی حرفه ای را در مدت زمان کوتاهی تقریبا9  الی ۱۲ ماه کاری آموزش ببیند. و در آزمون های سازمان فنی حرفه ای استان تهران به شرکت نماید. دیپلم حسابداری با وجود اینکه یکی از دیپلمهای کاردانش است ولی بدلیل تعداد دروس تخصصی زیاد و نسبتا مشکل در بخش دیپلم های خیلی آسان قرار نمیگیرد.

اما خوبست بدانیم دررشته ی حسابداری چه بعنوان صندوق دار و چه حسابداری و چه مدرس حسابدرای مشغول به کار شویم  ار در آمد خوبی بهره مند میگردیم .

دیپلم حسابداری شاخه های متعددی دارد یکی از این شاخه ها حسابداری عمومی مقدماتی است  شما میتوانید با گرفتن دیپلم حسابداری از این شاخه  به عنوان کمک حسابدارکه  از مشاغل حوزه امور مالی و بازرگانی است و شامل شایستگیهای بکارگیری مفاهیم حسابداری، ثبت رویدادهای مالی، مستندسازی و بایگانی اطلاعات حسابداری و پرونده های مالی ،ثبت اطلاعات در دفاتر حسابداری، تهیه و تنظیم گزارشها و صورتهای مالی اساسی موسسات خدماتی و اصلاحات و بستن حسابهای دائم و موقت،حسابداری در موسسات بازرگانی، کارپردازی در موسسات، بکارگیری مفاهیم حسابداری حقوق و دستمزد مربوطه، تهیه وتنظیم پیشنویس لیست حقوق و مستندات مربوطه، بکارگیری نرم افزار اکسل دردیپلم  حسابداری میباشد.

حسابداری صنعتی یکی از زیرشاخه های رشته ی  حسابداری است  که با گرفتن دیپلم حسابداری صنعتی که امروزه از بازار کار خوبی برخوردار است میتوانید شغل منا سبی رو برای خود پیدا کنید  درحسابداری صنعتی به شما آموزش داده میشود که قیمت تمام شده ی یک محصول را محاسبه کنید . چگونگی عملیات جمع آوری اطلاعات مختلف را انجام دهید و با بررسی همه ی هزینه ها و ورودی ها و خروجی ها بتوانید یک گزارش کامل بنویسید و به مدیر خود تحویل دهید  این گزارش باید به همراه تحلیل های متفاوتی مانند چگونگی بهبود روند درآمدی و مخارجی باشد و همچنین دلایل افزایش و یا کمبود فروش و…

هدف اصلی یک شخصی که دیپلم حسابدار صنعتی میگیرد برآورد هزینه های اورده شده و خارج شده از یک شرکت و یا صنعت خاص  است. که در نهایت به محاسبه یکی از مهمترین هزینه ها تولیدی، یعنی بهای تمام شده کالا می پردازد. البته روشی که دیپلم حسابداران صنعتی در شرکت های صنعتی استفاده می کنند هیچ تفاوتی با سایر شغل های آزاد و دولتی ندارد و همه ی اشخاصی که دیپلم حسابداری میگیرند.از اصول و روش های یکسانی برای برآورد هزینه ها و … استفاده می کنن

به این post امتیاز دهید