لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
روش ریست ایسیو گیربکس خودروی های هیوندایی

روش ریست ایسیو گیربکس خودروی های هیوندایی

ریست کنترل یونیت گیربکس اتوماتیک برای رفع برخی از مشکلات نرم افزاری و بازگرداندن حافظه ی یونیت به حالت اولیه استفاده می شود، پس از تعویض روغن گیربکس و انجام تعمیرات مکانیکی و الکتریکی بر روی گیربکس ، انجام ریست توصیه می شود. توجه نمایید که در بعضی مواقع مشکلاتی نظیر تقه زدن گیربکس، تاخیر در تعویض دنده و یا تعویض ضربه دار دنده ها با ریست گیربکس برطرف می شود ولی اگر علت این مشکلات خرابی قطعات مکانیکی و الکتریکی گیربکس باشد، با ریست کردن گیربکس ایراد برطرف نمی شود و نیاز به تعمیر مجموعه می باشد. روش ریست کنترل یونیت گیربکس اتوماتیک خودروی های هیوندایی و کیا به قرار زیر است، به عنوان نمونه روش ریست گیربکس اتوماتیک خودروی سوناتا 2009 را در این مقاله آموزش می دهیم.

طبق شکل زیر از منوی عیب یابی برند HYUNDAI GENERAL ، سپس خودروی سوناتا NF مدل 2009 با موتور 2400 سی سی و کنترل یونیت گیربکس اتوماتیک (AUTOMATIC TRANSAXLE) را انتخاب می کنیم.

 

پس از انتخاب یونیت گیربکس اتوماتیک، SPECIAL FUNCTION یا عملیات ویژه را انتخاب می کنیم.

از منوی عملیات ویژه، گزینه ی تنظیم مجدد مقادیر گیربکس اتوماتیک را انتخاب می کنیم.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، شرایط ریست گیربکس اتوماتیک به قرار زیر است:

1) سوئیچ باز باشد و موتور خاموش باشد

2) دنده در حالت p باشد.

3) سرعت خودرو صفر باشد.

این کارکرد برای تنظیم مقادیر سازگار از راه انداز اتوماتیک مورد استفاده قرار گرفته ترانس اکسل در هنگام جایگزینی آن بکار می رود.

در این صفحه از شما سوال می شود که آیا برای انجام این عملیات مطمئن هستید، شرایط سوئیچ باز و موتور خاموش باشد.

در صفحه ی زیر پیغام دستگاه به قرار زیر است:

ریست تکمیل شد، پس از بستن سوئیچ 5 ثانیه صبر کنید و دوباره سوئیچ را باز کنید و دکمه ی ok را فشار دهید.

در این مرحله ریست گیربکس اتوماتیک تکمیل شد. دقت نمایید که مرحله ی آخر را باید به دقت انجام دهید، در غیر اینصورت ریست تکمیل نمی شود. در این مرحله طبق شکل بالا از شما خواسته می شود که سوئیچ را 5 ثانیه ببندید و باز کنید و سپس دکمه ی OK را فشار دهید.

به این post امتیاز دهید