زبان برنامه نویسی انگولار چیست؟

آنگولار
امتیاز

انگولار یا برنامه نویسی Angular JS یک فریمورک ساختاری برای وب سایتها و اپلیکیشن های پویا است که به شما اجازه میدهد تا HTML را به عنوان زبان برجسته خود انتخاب کنید و سینتکس های آن را برای بیان اجزای نرم افزار گسترش دهید.

زبان برنامه نویسی انگولار، بیشتر کدهایی را که الزام به نوشتن آن هستید را از بین می برد. تمام این کارها در مرورگر انجام می شود و این باعث شده است که با همه تکنولوژی های سروری سازگاری خوبی داشته باشد. انگولار، تمام ورژن های HTML را پشتیبانی کرده و برای نرم افزارها طراحی شده است.

رویکرد دیگر انگولار این است که سعی میکند عدم تطبیق امپدانس بین متن های HTML محور و آنچه نرم افزارها برای ساختن سازه های آن نیاز دارند را به حداقل برسانند. ساختار کنترل DOM برای تکرار، پنهان کردن و نشان دادن قطعات آن و نیز پشتیبانی از فرم ها و اعتبار سنجی فرم ها از دیگر عملکردهای انگولار می باشد.

راه حل سمت سرویس گیرنده کامل

انگولار تنها قطعه واحد در پازل کلی ساختن وب اپلیکیشن های سمت گیرنده نیست. این فریمورک همه کدهای DOM و AJAX که دستی نوشتید و تعریف کردید را هندل می کند و به خوبی در داخل یک ساختار قرار می دهد. این کار انگولار را در مورد اینکه چگونه نرم افزار های(CRUD(Create, Read, Update, Deleteباید ساخته شود را خود مختار میکند و سعی میکند مطمئن شود که نظر آن فقط یک نقطه شروع است و به راحتی میتوانید آن را تغییر بدهید. آنگولار با موارد زیر همراه می شود:
1. هر چیزی که شما برای ساخت نرم افزار های CRUD در یک مجموعه ی منسجم لازم دارید: Data-binding ،دستورات قالبی ساده، اعتبار سنجی فرم ها، روتینگ، deep-linking، اجزای قابل استفاده مجدد و dependency injection .
2. گزارش آزمون پذیری : تست واحد ها، تست های پشت سر هم، mock ها و کنترلر تست ها.
3. Seed application و طرح های دایرکتوری و اسکریپت های تستی به عنوان نقطه شروع.

نقطه شروع angular  چیست ؟

انگولار با ارائه کردن یک سطح بالاتر از مفهومات، توسعه نرم افزار ها را برای توسعه دهندگان آسان کرده است. همانند همه مفهوم ها، این نیز با میزان انعطاف پذیریش می آید. به عبارت دیگر، انگولار برای همه نرم افزار ها مناسب نیست. انگولار با روش نرم افزاری CRUD ساخته شده است. خوشبختانه نرم افزار های CRUD اکثریت وب اپلیکیشن ها را پشتیبانی میکند. برای اینکه بدانید که آنگولار با چه نرم افزار هایی خوب کار میکند، به هر حال، به شما کمک میکند که بدانید کدام نرم افزار ها مناسب انگولار نیستند.

بازی ها و ویرایشگر های GUI مثال هایی از نرم افزار های فشرده و استفاده کننده از ترفند های DOM هستند. این نوع برنامه ها با نرم افزار های CRUD فرق دارند، و در نتیجه برای انگولار مناسب نیستند. در این گونه موارد بهتر است از کتابخانه هایی با سطح مفهوم پایین تری استفاده شود؛ همانند jQuery.

 angular js چیست ؟

در پاسخ بهاین سوال باید گفت Angular JS یک چارچوب ساختاری برای برنامه های وب پویا است و این امکان را به شما می دهد تا از HTML به عنوان زبان الگوی خود استفاده کنید و کمک می کند تا نحو HTML را گسترش دهید تا اجزای برنامه خود را به صورت واضح و دقیق بیان کنید. اتصال و تزریق وابستگی به داده های Angular JS بخش بزرگی از کدی را که در غیر این صورت مجبور به نوشتن هستید از بین ببرد که همه اینها در مرورگر اتفاق می افتد.

Registering callbacks  کد شما را در هم ریخته میکند، پاک کردن کدهای پر تکرار مانند callback ها کار خوبی به نظر میرسد. این کار به شدت مقدار کدهای جاوا اسکریپت که شما باید بنویسید را کاهش میدهد و دیدن اینکه کد شما چه کاری انجام میدهد را آسان میکند.

برنامه نویسی  و دستکاری فایل های HTML DOM به صورت خودکار

تغییر فایل های HTML DOM اساس نرم افزار های AJAX است، اما کار سنگین و ارور پذیری است. با تعریف صریح اینکه زمانی که حالت نرم افزار تغییر پیدا میکند UI وبسایت چگونه تغییر پیدا کند، نیازی به عوض کردن کدهای سطح پایین DOM نیست و انجام این وظایف از دوش شما برداشته میشود. بیشتر نرم افزار هایی که با انگولار نوشته میشود هیچ گاه نیاز به برنامه نویسی تغییر DOM ندارند، ولی اگر شما بخواهید میتوانید این کار را انجام دهید.

معایب انگولار چیست ؟

یکی از مهمترین ایراداتی که در استفاده از Angular وجود دارد ، گزینه های محدود SEO و قابلیت دسترسی کافی برای خزندگان موتور جستجو است. نکته جالب دیگر استفاده از چارچوب Angular این است که یادگیری آن بسیار دشوار است. با وجود چنین شبکه پیچیده ای از ماژول ها ، زبان های برنامه نویسی ، ادغام و قابلیت های سفارشی سازی ، درک Angular قطعاً مدتی طول می کشد.

مزایای angular چیست ؟

Angular انتخاب بزرگی از ادغام های شخص ثالث را فراهم می کند که می توان با سهولت به چارچوب اضافه کرد. این امر به توسعه دهندگان حتی ابزارهای بیشتری می دهد تا فرم و عملکرد کلی محصول خود را بهبود بخشند. با استفاده از عناصر و ماژول های زاویه ای ، این فریم ورک به طور کامل قابل تنظیم است و قدرت بیشتری را به توسعه دهنده و طراح می دهد. همچنین می توان عناصر زاویه ای را به راحتی به پروژه هایی که با استفاده از یک چارچوب دیگر ساخته شده اند اضافه کرد ، که فقط به جذابیت این برنامه می افزاید.

لطفا به این صفحه امتیاز دهید!
[کل: 1 میانگین: 5]