ساخت انیمیشن در پاورپوینت بصورت ترکیبی

انیمیشن در پاورپوینت
امتیاز

می‌توانید  همزمان چندین افکت انیمیشنی را بر یکی از اجزای اسلاید پاورپوینت اعمال کرد. با شخصی‌سازی تنظیمات هر افکت ترکیب خاصی را می‌توان پدید آورد.  نوار ابزاری Animation Pane  امکان ساخت انیمیشن های مختلف را برای شما برای یک اسلاید یا همه اسلایدها فراهم می‌کند.

برای نمایش Animation Pane، در نرم‌افزار PowerPoint خود به سربرگ Animations رفته و دکمه‌ای با همین عنوان را انتخاب کنید.

انیمیشن در پاورپوینت

همچنین می‌توانید گزینه Selection Pane را فعال کنید تا نام مشخصی به هر یک از اجزای داخل اسلاید بدهید. از طریق دستور اجرایی زیر به Selection Pane     وارد شوید.

Home → Select → Selection Pane).

جزئی از اسلاید را انتخاب کنید.

انیمیشن در پاورپوینت

دکمه Add animation را  کلیک کنید یا انیمیشنی را از گالری نمونه در سمت چپ صفحه انتخاب کنید. این گزینه اولین افکت را بر روی آن جزء اعمال می‌کند.

انیمیشن در پاورپوینت

دکمه Add Animation را بزنید تا  انیمیشن‌های دیگر را بیاورد. باید بدانید که تنها با این گزینه می‌توانید انیمیشن اضافه کنید. با دیگر روش‌ها تنها می‌توان انیمیشن‌های فعلی را با انیمیشن جدید جایگزین کرد. بر روی انیمیشن بعدی راست کلیک کرده و گزینه Start With Previous را انتخاب کنید تا هر دو انیمیشن همزمان شوند.  با کلیک بر روی گزینه After previous ر، انیمیشن‌ها پشت سر هم قرار می‌گیرند.

انیمیشن در پاورپوینت

 

حالا  شما یک انیمیشن ترکیبی ساخته اید ! بعد از اینکه چند افکت اعمال شد، می‌توانید افکت‌ها را در   Animation Pane  مشاهده کنید. زمانی که جزئی از اسلاید را انتخاب می‌کنید، تمام انیمیشن‌های آن به شکل خودکار در Animation Pane انتخاب می‌شوند و Animation gallery گزینه Multiple را نشان می‌دهد.

انیمیشن در پاورپوینت

اکنون می‌توانید گزینه‌های افکتی را که بسیاری از انیمیشن‌ها ارائه می‌دهند کنترل کنید‌؛ می‌توانید جهت افکت Fly in  را تغییر دهید. برای این کار، بر روی افکتی از لیست نوار جانبی راست کلیک کرده و آیتم Effect Options را از منوی کشویی انتخاب کنید، پنجره ای بدین منظور باز شده و تنظیمات افکت نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید انیمیشنی را انتخاب کرده و بر روی منوی کشویی Effect Options در سمت راست سربرگ Animations کلیک کنید.

انیمیشن در پاورپوینت انیمیشن در پاورپوینت

از Animation Pane   میتوانید زمان بندی را  مدیریت کرد. وقتی موس را بر روی تایم لاین سبز رنگ افکت ببرید، می‌توانید زمان آغاز انیمیشن مورد نظر خود را تنظیم کنید. موس را بر روی حاشیه قرار داده، کلیک و سپس بکشید تا مدت زمان انیمیشن تغییر کند.

انیمیشن در پاورپوینت

همچنین، می‌توانید با راست کلیک کردن بر انیمیشن و انتخاب گزینه Timing عدد وارد کنید.

انیمیشن در پاورپوینت

می‌توانید تعداد تکرار را در همین پنجره تعیین کنید(در صورت علاقه به تکرار آن).

انیمیشن در پاورپوینت

لطفا به این صفحه امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]