لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طرز تهیه پیتزا ایتالیایی

پیتزا ایتالیایی فست فودی فرنگی است که دارای طعم و مزه بی نظیری می باشد و شما می توانید برای تنوع بیشتر در برنامه غذایی خود این نوع غذای خوشمزه و لذیذ را بپزید. و از طعم بی نظیر آن در کنار اعضای خانواده خود  لذت ببرید. برای طرز تهیه پیتزا ایتالیایی می توانید. بر روی پیتزا و سس پیتزا از هر نوع چاشنی و سبزیجات و مواد غذایی دلخواه خود استفاده کنید. در این مقاله از مجتمع فنی رهرو با طرز تهیه پیتزا ایتالیایی در خدمت شما هستیم.
 

پیتزا با مواد غذایی و سبزیجات مختلفی پخته می شود. و از پرطرفدارترین انواع پیتزا ها می توان به پیتزا قیفی و پیتزا ایتالیایی و پیتزا پپرونی.

میتوان اشاره کرد که هر کدام از این نوع پیتزا ها طعم خاص و مختلفی دارند. و اگر شما به پخت پیتزا های مختلف در منزل علاقه مند هستید. بهتر است از تهیه این نوع پیتزا ها غافل نشوید.
طرز تهیه پیتزا ایتالیایی

این مطلب را نیز از دست ندهید: فینگر فود بلدی ؟

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا

 • آب : نیم لیتر
 • آرد سفید : یک کیلو گرم
 • مایه خمیر : سه تا پنج گرم
 • نمک : ده تا پانزده گرم

مواد لازم برای طرز تهیه سس مخصوص پیتزا ایتالیایی

 • کنسرو گوجه فرنگی : ۱ قوطی
 • سیر : ۲ پر
 • پیاز : ۱ عدد

مواد لازم برای روی پیتزا

 • پنیر پیتزا موزارلا : به میزان لازم
 • ژامبون : به میزان لازم
 • قارچ : به میزان لازم

طرز تهیه پیتزا ایتالیایی در منزل

برای تهیه خمیر پیتزا ابتدا آب را تا دمای ۳۰ درجه سانتی گراد گرم کنید . سپس مایه خمیر را در آب به خوبی حل کنید. و مقداری نمک به مایه خمیر حل شده اضافه کنید. در این مرحله از طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی آرد را به صورت آرام آرام به مایه خمیر اضافه و در حین اضافه کردن آرد مخلوط مایه خمیر و آرد را با کمک همزن هم بزنید تا خمیر آماده شود برای تهیه خمیر عجله ای نداشته باشید و اجازه دهید تا خمیر به خوبی هم بخورد و ورز داده شود.

پیتزا ایتالیایی

ور آمدن خمیر

بعد از آماده شدن خمیر پیتزا روی خمیر را کمک پلاستیک بپوشانید و خمیر را به مدت ۵ تا ۶ ساعت در دمای اتاق قرار دهید وقتی که خمیر آماده شد حجم آن ۲ برابر می شود.

بعد از آماده شدن خمیر روی میز کار آرد پاشی کنید و خمیر پیتزا را روی سطح آرد پاشی شده برگردانید و خمیر را به ۷ قسمت مساوی تقسیم کنید . وگلوله هایی را با خمیر درست کنید .  دوباره مقداری آرد روی میز کار بریزید. چانه های خمیر را به صورت مرتب روی میز بچینید و روی خمیر ها را با کمک پلاستیک بپوشانید .و خمیر ها را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در دمای اتاق قرار دهید .و در این مدت زمان اقدام به تهیه سس و مواد روی پیتزا کنید.

نکته ای برای طرز تهیه سس مخصوص پیتزا ایتالیایی

برای تهیه سس مخصوص پیتزا گوجه ها را با کمک ماشین همزن خرد کنید تا به شکل مایع در آیند سپس به گوجه های خرد شده فلفل و نمک بزنید. در این مرحله از طرز تهیه سس پیتزا ایتالیایی پیاز و سیر را پوست بکنید و آن ها را به خوبی خرد کنید و مقداری روغن در تابه بریزید و پیاز و سیر خرد شده را در تابه مقداری سرخ کنید سپس گوجه های خرد شده را به پیاز و سیر اضافه کنید و یک قاشق سوپخوری آویشن به سس مخصوص پیتزا اضافه کنید و مخلوط سس مخصوص پیتزا را روی شعله ملایم قرار دهید تا مخلوط مواد سس کمی غلیظ شود.

در مرحله بعد مواد روی پیتزا را به این ترتیب آماده کنید, قارچ ها را به خوبی بشویید و سپس آن ها را به صورت ورقه ای خرد کنید .

توجه داشته باشید که نباید ضخامت قارچ های خرد شده از سه میلی متر بیشتر شود.

پیتزا

پهن کردن خمیر

سپس مقداری ژامبون نیز خرد کنید و در این مرحله از روش تهیه پیتزا ایتالیایی برای آماده شدن پیتزا خمیر را با کمک دست روی سطح میز پهن کنید و سپس خمیر را از روی میز بردارید و با کمک دست هایتان خمیر را پهن کنید .تا خمیر به اندازه دو میلی متر نازک شود توجه داشته باشید .که هر چه قطر نان پیتزا نازک تر باشد بهتر است. (برای خمیر چانه هایی که توضیح داده شد قطر خمیر آماده شده باید حدود ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر باشد).

 

در مرحله آخر ساخت پیتزا ایتالیایی مقداری از سس مخصوص پیتزا را روی خمیر بریزید و با کمک ته قاشق سس را روی سطح خمیر پهن کنید .و به صورت کامل سطح خمیر را با کمک سس بپوشانید .و روی سس مقداری پنیر پیتزا رنده شده بریزید و روی پنیر هم مقداری قارچ و ژامبون بریزید .سپس پیتزا را در فر خیلی داغ قرار دهید.

پیتزا

نکات طلایی برای طرز تهیه بهتر پیتزا ایتالیایی

 • ۱. معمولا این نوع پیتزا را به صورت دو تا دو آماده می شود. و قبل از اینکه پیتزا در فر قرار بگیرد مقداری در دمای اتاق چند دقیقه ای نگه داشته می شود.
 • ۲. پیتزا ایتالیایی معمولا در فر با دمای ۲۷۰ درجه به بالا پخته می شود.
 • ۳. در دستور پخت پیتزا ایتالیایی باید سینی فر را در کف فر قرار دهید تا خمیر پیتزا به خوبی پخته و برشته شود.
 • ۴. آشپزهای ایتالیایی پیتزا های ایتالیایی را به صورت خیلی برشته تهیه می کنند .و حتی کناره های نان پیتزا کمی سوخته می شود.
 • ۵. می توانید در ساخت پیتزا ایتالیایی از هر نوع پنیر پیتزایی استفاده کنید.
به این post امتیاز دهید