لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فارسی کردن اعداد در ورد، راه حلش پیش ماست

یکی از چالش هایی که افراد در زمان  استفاده از برنامه Word با آن مواجه می شوند این است . که در تمامی متون اعداد به صورت پیش فرض به حالت لاتین نمایش داده می شوند. و حتی با تغییر زبان متن نیز تغییری در فرمت آنها ایجاد نمی شود. همین امر سبب شد تا کاربران ماکروسافت به دنبال راهکاری برای فارسی کردن اعداد در ورد باشند. خوشبختانه در ورد تنظیماتی اعمال شده که از طریق آن می توانید. برای تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی  یا حتی تغییر اعداد در  از فارسی به انگلیسی استفاده نمایید. در همین راستا در این مقاله از آموزشگاه رهرو تصمیم داریم نحوه فارسی کردن اعداد در ورد را به شما آموزش دهیم. پس اگر شما هم  با این چالش مواجه شده اید . و به دنبال راهکاری برای تغییر اعداد در ورد به فارسی هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

امکان فارسی کردن اعداد در ورد

 

ماکروسافت از زبان های راستچین مثل زبان فارسی به خوبی پشتیبانی می کند‌ و قابلیت هایی را در اختیار کاربران خود قرار داده که به کمک آنها بتوانند بهترین استفاده را از برنامه های ماکروسافت نظیر ورد، اکسل و… داشته باشند. یکی از قابلیت های بسیار خوبی  که ارائه شده، امکان فارسی کردن اعداد در ورد است. گاهی ممکن است شما نیز با این موضوع برخورد کرده باشید. که در هنگام نوشتن متن فارسی، اعداد به صورت انگلیسی تایپ شود . و این سوال برایتان ایجاد شود که به چه شکلی می توانید نسبت به تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد اقدام کنید؟ خوشبختانه این مورد در بخش تنظیمات ورد قابل تغییر است . و بعد از تغییر آن برای همیشه این مورد برطرف خواهد شد. در ادامه به صورت گام به گام نحوه تغییر اعداد در ورد به فارسی را به شما آموزش خواهیم داد.

 

وقتشه تو دوره ICDL بهترین آموزشگاه ICDL شرق تهران شرکت کنی و کامل یاد بگیری!

به منظور فارسی کردن اعداد در ورد شما باید از طریق بخش تنظیمات word اقدام نمایید. در همین راستا شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 

در اولین گام از فرآیند تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد لازم است همانند تصویر زیر روی زبانه File کلیک نمایید.

 

حال منوهای مختلف مربوط به تنظیمات ورد به شما نمایش داده می شود که به منظور تغییر اعداد در ورد به فارسی لازم است روی گزینه Options کلیک نمایید.سپس صفحه ای جدیدی به صورت  به شما نمایش داده می شود که در این مرحله لازم است به منظور فارسی کردن اعداد در ورد گزینه Advanced را انتخاب نمایید.

 

در صفحه مربوط به تنظیمات Advanced ورد گزینه ای تحت عنوان Show document content وجود دارد که با اسکرول در صفحه قابل مشاهده است. در این مرحله شما باید روی باکس کشویی قرار گرفته رو به روی عبارت Numeral کلیک کنید.

 

حال در این مرحله با 4 گزینه متفاوت رو به رو خواهید شد که هر یک از آنها قابلیت های منحصر به فردی را دارا می باشند. این 4 گزینه عبارتند از:

Arabic: در صورت انتخاب این گزینه شما تعیین می کنید که اعداد چه در متون فارسی و چه در متون انگلیسی به صورت لاتین نمایش داده شود که به صورت پیش فرض نیز این گزینه فعال می باشد.

Hindi: با انتخاب این گزینه در واقع شما تعیین می کنید که اعداد در تمامی متون به صورت فارسی نمایش داده شود.

Content: اگر تمایل دارید که در متون فارسی از اعداد فارسی و در متون انگلیسی از اعداد لاتین استفاده شود، لازم است این گزینه را انتخاب نمایید. این گزینه پیشنهاد می شود.

System: در صورت انتخاب این حالت در واقع انتخاب زبان اعداد ورد به زبان انتخابی ویندوز شما وابسته خواهد بود و زبان ویندوز هر چیزی که باشد، زبان اعداد ورد نیز همان خواهد بود.

در این مرحله شما باید به منظور تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد حالت Content را انتخاب کرده و سپس روی دکمه Ok کلیک نمایید.

بدین ترتیب فرآیند فارسی کردن اعداد در ورد با موفقیت انجام می شود‌ و بسته به زبان متن شما، زبان اعداد نیز تغییر خواهد کرد.

 

فارسی کردن اعداد در وردفارسی کردن اعداد در وردفارسی کردن اعداد در وردفارسی کردن اعداد در ورد

در این مقاله از بهترین آموزشگاه ICDL شرق تهران، تلاش ما بر این بوده است تا نحوه تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این آموزش شما می توانید. به راحتی در زمینه فارسی کردن اعداد در ورد اقدام کرده . و حتی تنظیمات را به گونه ای دربیاورید که مطابق با نوع متن، نوع اعداد نیز تغییر نماید. بدین ترتیب متون شما به صورت بهتری نگارش خواهد شد.

 

به این post امتیاز دهید