میدونستی میتونی رزومه خودت رو بصورت رایگان توی سایت ما ثبت کنی؟! ثبت رزومه رایگان

فرآیند ویدیو مارکتینگ

فرآیند ویدیو مارکتینگ

در ابتدا و قبل از اینکه وارد موضوعات دیگر در ساخت و تولید ویدیو شویم، لازم است بدانیم که قرار است چه مسیری را طی کنیم. داستان ما از کجا شروع میشود و چگونه امتداد پیدا میکند و مراحل آن چه چیزهایی میتواند باشد. در یک نمای کلی، فرایند ویدئو مارکتینگ از چهار مرحله تشکیل شده ک باید برای نگه داشتن یک ویدیوی استاندارد و موثر به آنها توجه کرد.

گام اول: استراتژی

در این مرحله می بایست استراتژی مناسب و صحیحی برای ویدیو طراحی و تدوین شود. استراتژی محتوا و سناریو، استراتژی خلاقیت، استراتژی انتشار، و مواردی از این دست، باید در این مرحله مشخص شده باشد. شما نمیتوانید بدون داشتن یک نقشه راه اصولی، ویدئو های خود را با موفقیت به مقصد که همان مخاطبان شما هستند برسانید. اگر بخواهیم برای هرکدام از این مراحل درصدی از اهمیت در نظر بگیریم به جرات مرحله استراتژی 40 درصد اهمیت یک ویدیو موفق را به خود اختصاص میدهد که درصد بزرگ و قابل تاملی است.

گام دوم: تولید ویدیو

در این گام ما باید تولید ویدئو های خود را آغاز کنیم.

نقشه راه ما برای تولید اینکه چه فرمت ویدیویی باید ساخته شود در گام قبل مشخص شده است. آیا ما نیاز به یک ویدیو انیمیشنی داریم یا یک ویدئوی توضیح محصول یا هرکدام از فرم های دیگر؟

بنا بر این اینطور نیست که ابتدا به ساکن از روی سلیقه برای ویدیو های خود فرمت خاصی را انتخاب کنیم.

مرحله تولید ویدئو از 3 بخش پیش تولید، تولید، و پس تولید تشکیل شده است.

در محله پیش تولید ملزومات و مقدمات تولید ویدیو مانند ایده یابی، سناریو نویسی، تجهیزات و لوکیشن را مشخص و آماده میکنیم.

در محله تولید کار ضبط ویدیو بر اساس زمانبندی و برنامه ریزی انجام میشود و بالاخره در محله پس تولید به مونتاژ، موسیقی و صداگذاری کار میپردازیم.

گام سوم: انتشار و توزیع ویدئو

در این قسمت بعد از تولید ویدیو باید بر اساس استراتژی مناسبی، ویدیو را در کانال های مختلف و موثر منتشر کنیم. کانال هایی که بهترین مکان ها برای در دسترس قرار گرفتن ویدیو برای دیده شدن توسط مخاطبان ما باشد:

سایت خودمان، شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تیوب های قوی مانند یوتیوب، آپارات، آی نت و سایر پلتفرم های دیگر.

گام چهارم: آنالیز و فیدبک

و در نهایت بعد از انتشار ویدیو ها ما باید بتوانیم نتیجه انتشار را تحلیل و آنالیز کنیم. باید بدانیم که نقاط قوت و ضعف های ویدیو های ما بعد از انتشار و در معرض محک قرار گرفتن کدام ها هستند تا با تصحیح مناسب برای ویدیو های بعدی، نقاط ضعف را کم کرده و نقاط قوت را افزایش دهیم.

[yasr_visitor_votes size=”large”]