نحوه تهیه سند حقوق و دستمزد با نرم افزار هلو

نحوه تهیه سند حقوق و دستمزد با نرم افزار هلو
امتیاز

این سند از دو بخش تشکیل شده است که بخش بدهکار مربوط به ادعای کارگر و حق بیمه سهم کارفرما می‌باشد و سمت بستانکار کسورات قانونی و توافقی و حقوق پرداختنی است.

برای شروع ابتدا باید کدینگ نرم‌افزار هلو را چک کنیم که در صورت نبود کدهای لازم آن را ایجاد کنیم که بدین منظور مسیر زیر را طی می‌کنیم:

عملیات مالی >>> سر فصل جدید

در این قسمت در سرفصل هزینه‌ها (کل)، هزینه حقوق پرسنل (معین) را پیدا کرده و در این قسمت بخش بدهکار حساب را به عنوان تفصیلی وارد می‌کنیم (برای اضافه کردن حساب تفضیلی روی علامت پلاس + کلیک کرده و ورود حساب تفضیلی را کلیک می‌کنیم و به ترتیب حقوق پایه، اضافه کاری، حق مسکن، بن و حق بیمه سهم کارفرما ۲۳% و سایر ادعاهای کارگر را وارد می‌کنیم که ما برای نمونه ۳ مورد را وارد کرده ایم.

نحوه تهیه سند حقوق ودستمزد با نرم افزار هلو

در مرحله بعد در قسمت بدهیها سر فصل بیمه پرداختنی را ایجاد می‌کنیم.

بعد از آخرین کد بدهی در سیستم روی گزینه پلاس+ کلیک کرده و ورود کل را انتخاب می‌کنیم و بیمه پرداختنی (با ماهیت بستانکار) را ایجاد می‌کنیم. حال باید برای بیمه پرداختنی حساب معینی را ایجاد کنیم  که روی پلاس+ کلیک کرده و ورود حساب معین را زده و حساب بیمه پرداختنی به سازمان تأمین اجتماعی را وارد می‌کنیم (حداقل سطح در نرم افزار هلو معین می‌باشد).

نحوه تهیه سند حقوق ودستمزد با نرم افزار هلو

در مرحله بعد در سر فصل بدهی‌ها حساب مالیات پرداختنی (کل) را همانند سر فصل بالا ایجاد کرده و برای آن معین حساب مالیات بر درآمد حقوق ایجاد می‌کنیم (در هنگام ایجاد حساب‌های جدید باید به کدینگ حساب‌ها هم توجه داشت که تداخل ایجاد نشود و از آخرین کد سر فصل مورد نظر ادامه دهیم.

نحوه تهیه سند حقوق ودستمزد با نرم افزار هلو

حساب حقوق پرداختنی را درمرحله بعد ایجاد کنید که مانند دو حساب بالا در قسمت بدهی‌ها حساب‌های پرداختنی (کل) و معین حساب حقوق پرداختنی را ایجاد می‌کنیم و تفضیلی حساب آن را کارمندان و پرسنل شرکت تعریف می‌کنیم.

نحوه تهیه سند حقوق ودستمزد با نرم افزار هلو

حال که کدینگ حساب‌ها تعریف شد می‌توانیم طبق نمونه زیر در پایان هر ماه سند حسابداری حقوق و دستمزد برای کارکنان ایجاد کنیم (دلیل استفاده از سند شناسایی حقوق و دستمزد این است که بدانیم پرسنل چقدر حقوق طلبکار است و همچنین برای گزارشگیری با جزییات بیشتر – به‌عنوان مثال چه مبلغی بابت اضافه‌کاری پرداختیم – به ما می‌دهد.

لطفا به این صفحه امتیاز دهید!
[کل: 0 میانگین: 0]