میدونستی میتونی رزومه خودت رو بصورت رایگان توی سایت ما ثبت کنی؟! ثبت رزومه رایگان

همه چیز در مورد طرح ایران مهارت

مجتمع فنی رهرو مجری طرح ایران مهارت

طرح ایران مهارت به عنوان یک طرح ملی از مهرماه سال گذشته مطرح و در بسیاری از استانهای کشور با موفقیت  به اجرا درآمد. هدف اجرای طرح برگزاری دوره های مهارتی برای دانش آموزان است  و هدف کلی آن ایجاد روحیه کارآفرینی و شکوفایی استعدادها در بین دانش آموزان پایه متوسطه اول ( دوره راهنمایی قدیم ) میباشد .

لازم بذکز است : هدف کلی طرح ایران مهارت ایجاد روحیه کارآفرینی  و شکوفایی استعداد های دانش آموزان میباشد و به جهت انتخاب رشته و شغل آینده به ایشان کمک شایانی مینماید .

معاون آموزش متوسطه طی مصاحبه ای در خصوص بخشنامه طرح ایران مهارت و توجه به اجرای طرح “ایران مهارت” در مدارس چنین بیان نمود:   در حال حاضر بخشنامه ایران مهارت بع اکثر استان ها ابلاغ شده و دستور العمل   طرح ایران مهارت در حال اجرا است ،  همچنین ایشان اضافه کرد :  جمعیت هدف در این طرح دوره اول متوسطه بوده ، لذا با توجه به رشته های کار و فناوری و دیگر پورمان های کاربردی دانش آموزان  به صورت کوتاه مدت با دوره های کاربردی آشنا خواهند شد .

رشته های طرح ایران مهارت کدامند :

در حال حاضر حدود1   ۵۰۰    ( پانصد ) رشته فنی در  زیر مجموعه ی طرح ایران مهارت می باشد که دانش آموزان میتوانند بر حسب علاقه و  نیازشان یک یا چند مهارت را فرا گیرند و در طول تحصیل خود آن مهارت را بیاموزند .

می دانیم که  ایران مهارت طرح مشترک بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای .و وزارت آموزش و پروش است که دانش آموزان با هدف یادگیری یک یا چند  مهارت فنی و حرفه ای با مشارکت سازمان فنی حرفه ای و آموزشگاه های آزادی که  مجوز لازم را جهت این طرح اخذ نموده اند . میتوانند مجری طرح ایران مهارت باشند که در سایت مربوطه ذکر گردیده .

رشته های ایران مهارت زیر مجوعه آموزشگاه رهرو

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای رهرو با مجوز تمام مهارت های زیر مجموعه رشته های

 1. فناوری اطلاعات
 2. امور مالی و بازرگانی
 3. گردشگری
 4. امور تغذیه
 5. خدمات آموزشی
 6. هنرهای  نمایشی
 7. هنرهای  تجسمی
 8. صنایع خودرو
 9. عمران
 10. معماری

آموزشگاه رهرو  طی همکاری با دبیرستان های متوسطه دوره  اول استان تهران، تمامی رشته های فوق الذکر را برگزار مینماید .

هدف از اجرای این طرح

هدف اجرای طرح تقویت مهارت های فنی  در دانش آموزان به منظور آمادگی بیشتر برای ورود به بازار کار است ، چرا که تنها آموزش های  دانشگاهی و آکادمیک نمیتواند به جهت اشتغال به کار بصورت حرفه ای مکفی  باشد .

دانش آموزان در دورهای ایران مهارت  بصورت  عملی مهارت های مورد علاقه شان را فرا میگیرند .  و این امر میتواند در ایجاد انگیزه به کار آموزان و ایجاد انگیزه در بین آنان بسیار موثر است و همچنین در ایجاد علاقه دانش آموزن به هنرستان را بیشتر میکند و میتواند آنان را از حفظ کردن کتاب های درسی  وا دارد .

مدارک ارائه شده:

این پودمان معمولا  خارج از ساعات درسی مدرسه اجرا میگردد و اسامی دانش آموزان در پورتال فنی و حرفه ای ثبت می گردد ودر پایان دوره  برای دانش آموزان گواهینامه صادر میگردد که به عنوان اولین گواهینامه معتبر برای ایشان صادر و به عنوان اولین رزومه  معتبر پلی ایت برای ورود آنان به محیط کار .

بخشنامه طرح ایران مهارت برای مدارس دولتی الزامی میباشد  اما  مدارس غیر دولتی( غیر انتفاعی )  نیز میتوانند در ۵۰ درصد از ساعات فوق برنامه را به پودمان های  مهارت‌آموزی اختصاص دهند.

در مدارس دولتی نیز این طرح در ساعتهای  فوق برنامه و پنجشنبه‌ها اجرا میگردد.

مجتمع فنی رهرو مجری طرح ایران مهارت

هزینه طرح ایران مهارت

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اول درمورد هزینه طرح ایران مهارت اعلام نمود

هزینه اجرای این طرح  معادل هزینه فوق برنامه مدارس تعیین گردیده  و سعی در این است از ظرفیت مدارس جهت اجرای دوره ها استفاده گردد تا کمترین هزینه را برای دانش آموزان در بر داشته باشد.

درحال حاضر این طرح در سه نوع اجرا میشود :

نوع 1 :

هم استاد و هم تجهیزات همه از طرف مدرسه تامین می گردد و فقط نظارت و ثبت در پورتال و ارائه گواهینامه ها برعهده  آموزشگاه می باشد و فقط نفر ساعتی 1020 تومان برای هر دانش آموز هزینه تعیین گردیده .

نوع 2 :

در این طرح محل اجرای دوره ها در مدرسه میباشد و استادو هزینه حق التدریس و نظارت و ثبت در پورتال و ارائه گواهینامه ها و تجهیزات برعهده آموزشگاه می باشد

نوع 3 :

در این طرح اجرای دوره ها، استاد، تجهیزات و … در محل آموزشگاه و بر عهده آموزشگاه میباشد.

ثبت نام درطرح ایران مهارت:

برای ثبت نام در طرح ایران مهارت ، ابتدا باید مدیران و دانش آموزان علاقمند در طرح ایران مهارت به مدیران آموزشگاه هایی که مجوز لازم جهت اجرای دوره های ایران مهارت را دارند تماس حاصل نموده و بعد از عقد قرارداد  رشته و پودمان به علاقه و استعداددانش آموز و امکانات مدرسه  انتخاب گردد   نوع قرار داد تعیین شو د . ساعات برگزاری کلاس معین گردد و آموزشگاه  میبایست در این میان درپورتال فنی و حرفه ای دوره مربوطه را ثبت و به تایید سازمان برساند ، سپس مشخصات سه جلی دانش آموزان را  که شامل

 • نام و نام خانوادگی
 • نام پدر
 • کد ملی
 • تاریخ تولد دانش آموز
 • و محل صدور و عکس  دانش آموزان

در پورتال ثبت و مدارک دانش آموزان توسط یکی از معتبرترین و با سایقه ترین آموزشگاه های تهران به  شما دانش آموز گرامی تقدیم میگردد شما میتوانید جهت داشتن رشته ها وسوابق آموزشگاه رهرو به وب سایت آموزشگاه رهرو مراجعه و از دیگر دوره ها و رشته هایی که ما برگزار میکنیم مطلع گردید.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]