میدونستی میتونی رزومه خودت رو بصورت رایگان توی سایت ما ثبت کنی؟! ثبت رزومه رایگان

پاسخ به 7 سوال درمورد ترک تحصیلی ها و ادامه تحصیل

1- آیا میتونم در هر سنی ادامه تحصیلی بدم ؟

بله-  برای ادامه تحصیل مشکل سن و  جنسیت وجود ندارد .و ضمن اینکه شرایط تحصیل برای بزرگسالان به گونه ای آسان تر شده است . .

2- آیا میتونم با یک رشته دیپلم بگیرم و با یک رشته دیگه  دانشگاه تحصیل کنم ؟

بله – در دانشگاه علمی کاربردی میتونید با یک رشته دیگه ادامه تحصیل بدین و مشکلی هم وجود ندارد .یعنی میتونید مثلا دیپلم نقشه کشی بگیرین و با رشته کامپیوتر یا …   در دانشگاه مشغول به تحصیل بشین .

3- آیا میتونم زودتر دیپلم بگیرم ؟

اگر دروس مهارتی را در آموزشگاه های فنی و حرفه ای   بگذرانید  ( به شرطی اینکه دقت داشته باشین  کد های مربوطه با مجموعه های کاردانش هم خوانی داشته باشد  )  و دروس عمومی و پایه را درمدارس دولتی یا مدارس راه دور بگذرانید میتوانید زودتر به دیپلم برسید .  شما برای اخذ دیپلم باید 105 واحد مجموع عمومی و مهارتی  را اخذ نمایید . و این در حالت معمول در هر ترم 18 واحد و در تابستان 8 واحد ارائه میگردد یعنی در سال تحصیلی مهر تا دیماه 18 واحد و دی تا خرداد ماه 18 واحد و تابستان 8 واحد ارائه میگردد و زماینکه شما همزمان هم واحدهای عمومی و هم واحدهای مهارتی میگذرانید این تعداد واحد چند برابر میشود و زودتر به عدد 105  میرسیم .

4 – آیا میتونم اگر یه مهارت یا تخصصی دارم تو همون رشته دیپلم بگیرم ؟

در بعضی از رشته ها میشود .

مثلا شما مکانیک هستید و این حرفه تخصصی شماست  .  با مراجعه به آ»وزشگاه های فنی و حرفه ای که این رشته را دارند میتوانید نمونه سوالات و کتب مربوط به آزمون را تهیه نمایید و بعد از مطالعه و اعلام آمادگی جهت آزمون / آموزشگاه اسم شمار ا در پرتال فنی و حرفه ای  ثبت  و تاریخ آزمون برای شما تعیین مینماید ( با کد کاردانش)  و بعد از قبولی در آزمون کتبی شما به آزمون عملی معرفی میشوید و بعد از موفقیت در هر دوآزمون  گواهینامه بین المللی فنی و حرفه ای برای شما صادر میشود که میتوانید بعنوان تعدادی از واحدهای درسی  محسوب شود . و هم میتوانید از مزایای وام  خود اشتغالی و  همچنین مهاجرت و  یا اخذ جواز کسب از گواهینامه فوق بهره مند شوید .

5- آیا میتونم بدون اینکه کلاس بیام دیپلم بگیرم ؟

برای شاغلین دوره های فشرده هم داریم که میتونه هفته ای یکبار برگزار بشه

و البته بستگی به رشته انتخابی شما هم داره  . اگر رشته گردشگری را انتخاب کنین

چون دروس و مطالب تئوری هستند میتوانید کتب و جزوات را از آموزشگاه تهیه کنید و خودتان مطالعه کنید و در کلاسهای رفع اشکال شرکت نمایید .

6- اگر تحصیلات ابتدایی دارم حتما باید 12 سال درس  بخونم تا دیپلم بگیرم ؟

خیر – آزمون هایی بنام تعیین سطح وجود داره که معمولا دو بار در سال بوسیله آموزش و پرورش برگزار میشه . و شما میتونید تا نهم را یکباره مدرکش را بگیرین و بعد از آن برای دهم و بعد از آن اقدام کنید و دروس مهارتی وعمومی را  همزمان بخونین که زودتر به دیپلم برسین

7- در دانشگاه تا چه مقطعی میتونیم ادامه تحصیل بدیم ؟

ازمقطع کاردانی شروع میشه و بعد کاردانی به کارشناسی   یعنی حتما ناپیوسته  و بعد اون هم میتونید ارشد و دکتری شرکت کنین و هیچ محدودیتی وجود ندارد.