لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دلایل انتخاب رشته حسابداری

دلایل انتخاب رشته حسابداری

دلایل انتخاب رشته حسابداری چیست؟

یکی از حقایق زندگی بیشتر افراد در دوران کودکی و نوجوانی این است که آنها از ریاضی خوششان نمی آید. بنابراین افراد برای انتخاب رشته و شغل در آینده وارد رشته حسابداری نمی شوند. اشتباه اینجاست که همه فکر می کنند اگر شغل حسابداری را انتخاب کنند باید تمام عمر خود را صرف حل معادلات پیچیده کنند و این شغل شامل ریاضیات است.

در واقع حسابداری اصول و قواعد خاص خود را دارد و امروزه کارهای حسابداری با کمک نرم افزار حسابداری بسیار آسان شده است.
اگر تا به امروز این باورهای غلط را داشته اید، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با دلایل انتخاب رشته حسابداری آشنا کنیم.

دلایل انتخاب رشته حسابداری

9  مورد از دلایل انتخاب رشته حسابداری

 

 1. یکی از این دلایل انتخاب رشته حسابداری که بسیار قانع کننده می باشد، تقاضای مداوم کارفرمایان یا مدیران شرکت برای استخدام حسابداران است. حسابداری یکی از مشاغلی است که در هر شرایط اقتصادی بازار کار ثابتی دارد.

جامعه و بازار کار همیشه نیاز به استخدام حسابدار را احساس می کند. از آنجایی که حسابداران همیشه در رأس هرم هر شرکتی قرار دارند، در صورت رکود اقتصادی یا ورشکستگی، به سرعت بهبود نمی یابند و جزو آخرین افرادی هستند که شغل خود را ترک می کنند.

 

 1. از دیگر دلایل انتخاب رشته حسابداری افرادی هستند که روی نتایج تمرکز دارند. باید بدانید که حسابداران می توانند به سرعت نتایج کار خود را مشاهده کنند. به بیان واضح تر، برخی از افراد هستند که عاشق کاری هستند که برای موفقیت انجام می دهند و نتیجه را سریع می بینند.
  مثلا ثبت اسناد، تهیه گزارش یا تهیه اوراق انبار به سرعت انجام می شود، حسابداران هر روز مشغول این کارها هستند.

 

 1. اگر عاشق مدیریت هستید و می خواهید یک کارآفرین باشید، باید رشته ای حسابداری را انتخاب کنید. یک حسابدار حرفه ای می تواند به تنهایی کار کند و فعالیت های حسابداری بسیاری از شرکت ها را به تنهایی مدیریت کند.

 

دلایل انتخاب رشته حسابداری

 1. اگر مهارت های اجتماعی بالایی دارید و از صحبت کردن با دیگران لذت می برید، باید حرفه حسابداری را انتخاب کنید. یک حسابدار می تواند خدمات مشاوره ای ارائه دهد، بنابراین به روابط اجتماعی بالا و تجربه کاری نیاز دارد. ممکن است برای رسیدن به این هدف زمان بر باشد، اما ارزش آن را دارد زیرا این کار بسیار مفید است.

 

 1. یک واقعیت جالب در مورد حرفه حسابداری که شاید به آن توجه نکرده باشید این است که 99 درصد یا شاید 100 درصد مشاغل در جامعه امروزی به یک حسابدار نیاز دارند. این بدان معناست که هر کجا که باشید نسبت به سایر مشاغل راحت تر می توانید کار پیدا کنید. از طرفی اگر بخواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید مشکلی بر سر راه شما وجود ندارد و می توانید به هر جایی که می خواهید بروید و همان کار را انجام دهید.

 

 1. شاید شنیده باشید که برای کار در امور مالی نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید، یعنی آموزش های لازم را برای گرفتن مدرک از یک موسسه معتبر می بینید و سپس وارد بازار کار می شوید. در واقع کارفرمایان به تجربه شما در این شغل نگاه می کنند.

دلایل انتخاب رشته حسابداری

 1. باید بدانید که برای تحصیل در رشته حسابداری نیازی نیست خود را در اتاق حبس کنید و شبانه روز برای قبولی در کنکور مطالعه کنید. زیرا با وجود دانشگاه های زیادی که ارائه می دهند، گذراندن این رشته بسیار آسان است.

 

 1.  بر خلاف نظر اکثر افراد جامعه رشته حسابداری مفاهیم آسان تری نسبت به رشته های مهندسی و علوم تجربی دارد. به همین دلیل دانشجویان رشته حسابداری می توانند در کنار تحصیل مشغول به کار شوند. امروزه بسیاری از شرکت ها به کمک حسابداران یا دستیار حسابداران نیاز دارند و بسیاری از آنها برای این کار دانشجو استخدام می کنند.

 

 1.  با تحصیل در رشته حسابداری می توانید کار خود را به خانه بیاورید. از آنجایی که با ظهور اینترنت اکثر مشاغل آنلاین شده اند، بسیاری از کارها را می توان در خانه با استفاده از اینترنت انجام داد.

 

به این post امتیاز دهید