لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اسکچ اپ چیست و چه کاربردی دارد؟

این روزها نرم افزارهای سه بعدی سازفراوانی وجود دارند که هر کدام ویژگی ها و امکانات متعددی داشته و برای به دست آوردن عنوان کامل ترین نرم افزار با یکدیگر در حال رقابت هستند. در این میان، نرم افزار اسکچ اپ به عنوان یکی از آسان ترین نرم افزارهای شبیه سازی معماری، که مدلسازی سه بعدی در آن به سرعت برق و باد انجام می شود، جایگاه خود را تثبیت کرده است. اسکچاپ نرم افزاری قدرتمند در زمینه مدلسازی سه بعدی معماری به شمار می رود.

 

نرم افزار اسکچ اپ (SketchUp)

 

نرم افزار اسکچاپ یکی از ساده ترین و سریع ترین نرم افزارهای مدلسازی سه بعدی معماری  دنیا است . که بیشتر از آن برای ایده پردازی و مدلسازی احجام اولیه طرح استفاده می شود. البته به کمک پلاگین های متعددی که دارد. میتوان دقیق ترین و سخت ترین احجام را در آن به سرعت مدلسازی کرد.

سازندگان نرم افزار اسکچاپ بر این باور بودند.  که نرم افزارهای مدلسازی پیچیدگی و تنظیمات بسیاری دارند.  که باعث کاهش سرعت یادگیری یا افزایش زمان مدلسازی می شود ‌‌‌‌‌ . و از طرفی نیازمند این است که شخص طراح،  به ابزارهای آن نرم افزار کاملا مسلط باشد . تا بتواند هر چیزی را که می خواهد مدلسازی کند؛ بنابراین اسکچاپ را تولید کردند تا طراحان به آسانی بتوانند کانسپت های خود را به مدل سه بعدی تبدیل نمایند.

 

زیرا هم ترسیمات در نرم افزار اسکچاپ می تواند با دقت بالایی صورت بگیرد و هم این که با کمک پلاگین های اسکچاپ، شما می توانید پیچیده ترین احجام را در کمترین زمان مدلسازی نمایید. از طرفی پلاگین های رندری که اسکچاپ دارد، کمک می کند تا خروجی های بسیار واقعی و طبیعی به دست آورید.

 

 

اسکچ اپ

کاربردهای نرم افزار اسکچ اپ

 

نرم افزار اسکچاپ یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای رشته معماری است، هر چند که در زمینه های راهسازی و شهرسازی، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی غرفه و همچنین مهندسی مکانیک (طراحی صنعتی)، تاسیسات، بازی سازی، عمران و صنایع چوب، MDF و نجاری کاربردهای متعددی دارد.

از کاربردهای دیگر اسکچاپ  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • مدلسازی سه بعدی انواع ، ساختمان، ویلا، نما، محوطه و …
  • طراحی داخلی، دکوراسیون، غرفه های نمایشگاهی و …
  •  پرینت سه بعدی
  • ساخت و تولید انیمیشن های معماری
  • ایجاد نقشه های دو بعدی از مدل های سه بعدی

اسکچ اپ

مدلسازی آبجکت های سه بعدی از محصولات کمپانی های گوناگون و طراحی کاتالوگ

 

 

اصول کاری نرم افزار اسکچاپ بر پایه تبدیل خط به صفحه و تبدیل صفحه (سطح) به حجم است که نسبت به سایر نرم افزارهای سه بعدی، کار را برای کاربر بسیار راحت کرده و طراحان ارتباط  خوبی با آن برقرار می کنند، به همین دلیل اسکچاپ یکی از مناسب ترین گزینه ها برای کانسپت طراحی است یعنی شما به آسانی  می توانید با بازی با سطوح و احجام گوناگون در اسکچاپ ایده پردازی کنید و خلاقیت خود را به نمایش بگذارید.

لیاقتشو داری در دوره بسیار کاربردی اسکچ اپ در بهترین آموزشگاه شرق تهران شرکت کنی‌! 

قابلیت ها و ویژگی های نرم افزار SketchUp

 

مدلسازی دقیق

طراحی در اسکچ اپ می تواند بر مبنای دقیق ترین ابعاد و اندازه گذاری ها انجام شود و دامنه کار آن فقط به مدلسازی شماتیک و تقریبی محدود نمی شود.

 

مدلسازی سریع و آسان

 

 

 

دسترسی آسان به آبجکت های آماده سه بعدی در اسکچ اپ

 

سخن پایانی

 

این روزها یادگیری نرم افزارهای معماری یکی از ارکان لازم برای موفقیت در رشته معماری به شمار می آید. نرم افزارهای شبیه سازی معماری فراوانی وجود دارد. که هر کدام قابلیت های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهند. در این میان، اسکچاپ یک نرم افزار سه بعدی سازی ساده، سریع و در عین حال کامل محسوب می شود.

یادگیری اسکچ اپ موجب سریع تر شدن طراحی شما شده و  بهره وری شما افزایش می یابد. مدلسازی های سه بعدی در اسکچاپ، ارتباط میان کارفرما و طراح را قوی تر می نماید.  و با ارائه های جذاب و لذت بخش، به بهترین شکل ممکن می تواند ایده های طراح را پرزنت کند.

اگر به عنوان یک معمار یا طراح سه بعدی، مایلید که با صرف کمترین زمان برای یادگیری یک نرم افزار بتوانید طرح های خود را سه بعدی و ارائه کنید. نرم افزار اسکچاپ مخصوص شماست.

به این post امتیاز دهید