لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
آبجکت اتوکد

چگونه آبجکت یا مبلمان را وارد اتوکد کنیم؟

چگونگی نحوه واردکردن و فایل مبلمان و آبجکت های درخت و ماشین و پنجره خاص و …. به نرم افزار اتوکد ، یکی ازاموری که باعث زیباتر شدن و سرعت بخشیدن به کار میشود اضافه کردن واستفاده کردن ازآبجکت ها میباشد   دراین آموزش به شمادر آموزشگاه رهرو آموزش خواهیم داد که چگونه مبلمان وآبجکت های خودرا،با استفاده از روش هایی که در ادامه خواهیم گفت درفایل ترسیمی اتوکد در پلان مبلمان ( که حتما باید آن را در دوره ی نقشه کشی در جه 2 ) آموزش دیده باشید ، جای گذاری کنید. این دوره یعنی آموزش نقشه کشی دستی ( نقشه کشی درجه 2  ، معماری،سازه، معماری درجه 2  در آموزشگاه رهرو   آموزش داده میشود و دو روش در زیر برای وارد کردن مبلمان  یا آبجکت های آماده به اتوکد ذکر شده:

روش اول ایمپورت

ایمپورت آبجکت های آماده  در اتوکدبا سرعت بیشتری صورت میگیرد اما  دقت کمتری هم دارد ، و مختصات آبجکتی که کپی کرده ایم هم تغییر میکند ، نمیتوانیم بگوییم که چون دقت کمتری دارد روش اصولی نیست و کار کردن با آن اشتباه است ، به دلیل اینکه در هشتاد درصد مواقع برای کپی کردن آبجکت یا مبلمان ، از این روش استفاده میکنیم.

برای شروع کار فایل مبلمان  یا هر فایل دیگری را با فرمت  dwg  ( همانطور که میدانیم فایل ها در اتوکد با این پسوند هستن ) راباز می کنیم ، آبجکت مورد نظر خود را انتخاب کرده و کلید های ترکیبی Crtl+c را برای کپی شدن آبجکت ، روی صفحه کلید فشار می دهیم.

سپس فایل پلانی را که میخواهیم آبجکت مبلمان را در آن  جایگذاری کنیم ، باز میکنیم ، سپس کلید های ترکیبی Ctrl+v را روی صفحه کلید فشار میدهیم ، در این مرحله آبجکت به اشاره‌گر ماوس چسبیده و شما باید در جایی که میخواهید قرار بگیرد کلیک کنید. ضمن اینکه میتوانیم جای آن را با move  جابجا کرد.که در آموزش اتوکد در آموزشگاه رهرو آنرا فراگرفته اید

روش دوم Insert

با استفاده از این فرمان میتوانیم  فایل را انتخاب کنیم و روی آن دابل کلیک کنیم  تا فایل در صفحه جایگذاری شود.

نکته : بعد از اینکه از این روش استفاده کردیم  کلیه شکلهای یک فایل همه با هم منتقل میشوند و بصورت یکپارچه هستند که قطعا قبلا یاد گرفته اید آن را ungroup     کنید . که در آموزش اتوکد در آموزشگاه رهرو آنرا فراگرفته اید .

 

به این post امتیاز دهید