لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
افزودن فونت

آموزش افزودن فونت جدید در word

افزودن فونت های مختلف کمک بزرگی به طراحان و گرافیست ها و سایر کاربران کامپیوتر می کند. البته همه ما برای تایپ اسناد خود یا ایجاد تصاویر و متن های گرافیکی به فونت های فارسی و انگلیسی کمی خاص تر از فونت های پیش فرض و معمولی ویندوز نیاز داریم.

اگرچه نرم افزار Microsoft Word ده ها فونت برای انتخاب دارد، اما ممکن است بخواهید فونت های جدیدی را به برنامه اضافه کنید. مثلاً هنگام نوشتن پایان نامه یا تحقیق برای دانشگاه یا مدرسه، دوست داریم از فونت های مختلف استفاده کنیم، یا می خواهید با افزودن فونت جدید در word

یک پروژه خلاقانه در خانه را انجام دهید. افزودن فونت جدید به هر دلیلی می تواند به متن شما ظاهری خلاقانه بدهد.

 

افزودن فونت

 

ما در اینجا به شما نحوه دانلود و اضافه کردن فونت جدید در word را آموزش خواهیم داد با ما همراه شوید.

 

دانلود وافزودن فونت جدید در word

 

افزودن فونت به مایکروسافت ورد به طرز شگفت انگیزی آسان است. هزاران فونت رایگان جذاب در وب وجود دارد و فقط چند مرحله ساده برای افزودن یک فونت جدید به کتابخانه فونت Ms word خود لازم است. برای افزودن فونت جدید در MS Word، سه مرحله زیر را دنبال کنید.

 

مرحله 1: یک فونت رایگان را انتخاب و دانلود کنید

برای کسانی که نمی دانند، چندین وب سایت وجود دارند که هزاران فونت رایگان در سبک های مختلف مانند گوتیک، اسکریپت، فانتزی، تعطیلات، بیت مپ و غیره ارائه می دهند. بازدید از یکی از این سایت ها اولین قدم برای افزودن فونت جدید به Word است. هنگامی که به دنبال فونت هستید، مطمئن شوید که فونت برای استفاده شخصی یا تجاری رایگان است.

 

افزودن فونت

 

 

در حالی که ده ها وب سایت فونت های رایگان ارائه می دهند. تنها تعداد کمی از آنها مفید و ارزشمند هستند  Dafont.com، FontSquirrel.com، FontSpace.com  و Urbanfonts برخی از بهترین ارائه دهندگان فونت انگلیسی هستند.

 

پس از یافتن سایت و فونت مورد علاقه خود، فونت را دانلود کنید.

 

مرحله 2: فایل فونت را استخراج کنید

فایل زیپ را با استفاده از نرم افزار داخلی ویندوز یا یک برنامه فشرده نصب شده از حالت فشرده خارج کنید. در این آموزش ها از برنامه داخلی ویندوز استفاده می کنیم. بر روی فایل دانلود شده کلیک راست کرده و “Extract All” را انتخاب کنید.

 

افزودن فونت

 

پنجره جدیدی باز می شود و از شما می پرسد که کجا می خواهید فایل را ذخیره کنید. برای راحتی، مکان دسکتاپ را انتخاب کنید و روی ” Extract ” کلیک کنید.

 

مرحله 3: فونت ها را از فایل باز شده به Word اضافه کنید

پس از استخراج فونت ها، روی فایل کلیک کنید تا فونت ها را مشاهده کنید.

 

حال باید فونت ها را انتخاب کرده و در پوشه Fonts در کنترل پنل کپی کنید. برای یافتن پوشه Fonts، به Start > Control Panel رفته و دسته Appearance and Personalization  را انتخاب کنید.

 

افزودن فونت

 

در نهایت، پوشه “Fonts” را در پایین لیست انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی پوشه “Fonts” کادر محاوره ای باز می شود و می توانید تمام فونت های نصب شده بر روی رایانه خود را مشاهده کنید. باید فونت را در این پوشه بکشید یا کپی کنید.

 

ساده ترین راه برای افزودن فونت، کوچک کردن پنجره در پوشه “Fonts” است. در این صورت دسکتاپ خود را باز کنید و آن را در کنار پوشه “Fonts” مشاهده خواهید کرد. پس از انجام این کار، فونت را انتخاب کنید و آن را به پوشه “Fonts” بکشید.

 

افزودن فونت

 

پیام کوتاهی با عنوان “Please wait while it is installed” ظاهر می شود، پس از چند لحظه فونت شما در برنامه Word نصب می شود.

برای اطمینان از نصب صحیح فونت، Word  را باز کرده و یک سند جدید ایجاد کنید. سپس فونت اضافه شده را از منوی کشویی پیدا کنید.

 

افزودن فونت

 

حذف فونت از ویندوز

با توجه به اینکه نصب تعداد زیادی فونت در ویندوز باعث کاهش سرعت ویندوز و پر شدن درایو C می شود، بهتر است فونت هایی را که نیاز ندارید حذف کنید.

برای حذف فونت های خود می توانید به C:WindowsFonts  بروید و با کلیک راست و انتخاب گزینه Delete فونت هایی را که نمی خواهید حذف کنید.

به این post امتیاز دهید