لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آموزش پاک کردن خطوط جدول در اکسل

وقتی یک سند را در اکسل باز می کنید، اولین چیزی که می بینید جدولی است که از یک سری خطوط عمودی و افقی تشکیل شده، که در واقع سلول ها را تشکیل می دهند. در اکسل، این خطوط به طور پیش فرض وجود دارند و اگر با آنها راحت نیستید، می توانید آنها را حذف کنید. بنابراین در این مقاله از سایت رهرو تصمیم گرفتیم نحوه پاک کردن خطوط جدول در اکسل را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

پاک کردن خطوط جدول در اکسل

روش های مختلف و ساده ای برای پاک کردن خطوط جدول در اکسل وجود دارد، بیایید در زیر با برخی از آنها آشنا شویم:

 

سربرگ View

اگر می‌خواهید خطوط بین سلول‌ها را حذف کنید. کلید Control را نگه دارید و روی برگه مورد نظر در پایین پنجره اکسل کلیک کنید. این روش به شما کمک می کند تا تغییراتی را که در Word خود ایجاد کرده اید نشان دهد. وقتی تغییرات نمایش داده شد، به تب View رفته و از قسمت Show گزینه Grid Lines  را پیدا کرده و تیک آن را بردارید. به این ترتیب خواهید دید که تمام 1 ردیف بین سلول های جدول اکسل حذف می شود.

 

صفحه عنوان را تغییر دهید

این روش به کسانی که می دانند چگونه ردیف های جدول را در اکسل حذف کنند و به دنبال سریع ترین و ساده ترین راه برای انجام آن هستند، کمک خواهد کرد. برای استفاده از این روش به تب Page Layout  رفته و در قسمت Sheet Options گزینه Grid Lines را پیدا کرده و تیک گزینه  View را بردارید. بنابراین، تمام ردیف های جدول اکسل حذف می شوند.

پاک کردن خطوط جدول در اکسل

رنگ خطوط را تغییر دهید

اگر پس‌زمینه جدولی که در اکسل روی آن کار می‌کنید سفید باشد، اکسل به‌طور خودکار خطوط بین سلول‌ها را پنهان می‌کند. اما تا زمانی که سلول ها پر نشوند، خطوط بین سلول ها مشخص خواهد بود. بنابراین، اگر می‌خواهید ردیف‌های جدول را در اکسل حذف کنید، یکی از راه‌های پیشنهادی ما این است که صفحه خود را به رنگ سفید تنظیم کنید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1. محدوده مورد نظر را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید همه ردیف‌ها را از صفحه اکسل حذف کنید، روی دکمه «انتخاب همه» در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

2. به تب Home رفته و از آنجا تب Fonts را انتخاب کنید.

3. سپس در قسمت Fill color سفید را انتخاب کنید تا تمام خطوط به طور کامل حذف شوند.

 

در نتیجه خواهید دید که تمام ردیف های اکسل با پس زمینه مطابقت دارند و سفید می شوند. به این ترتیب خطوط قابل مشاهده نخواهند بود اما در صورت نیاز به بازگردانی حالت قبلی می توانید با دنبال کردن مسیر دسترسی قبلی گزینه No Fill را تیک بزنید.

 

Draw Borders

راه دیگر برای پاک کردن خطوط جدول در اکسل استفاده از روش Draw Borders است. برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

در تب Hone و در قسمت Font گزینه Draw Border را کلیک کنید.

قسمت آخر این قسمت مربوط به گزینه Draw Border Grid می باشد. با انتخاب آن می توانید خطوط پیوسته آن را به طور کامل حذف کنید.

همچنین اگر می خواهید خطوط را بازیابی کنید، می توانید با استفاده از گزینه erase border و کلید میانبر Ctrl + Z آنها را بازیابی کنید.

پاک کردن خطوط جدول در اکسل

خطوط را از سلول ها حذف کنید

اگر می خواهید خطوط قسمت خاصی از جدول را در اکسل حذف کنید، از روش رنگ سفید برای این منظور استفاده کنید.

محدوده مورد نظر خود را انتخاب کنید، در جایی کلیک راست کرده و “Format Cell” را انتخاب کنید.
ناحیه مرزی را در کادر Arrange Cells و سفید را در ناحیه Color انتخاب کنید. سپس از قسمت Presets  گزینه های Outline و Interior را انتخاب کنید.

در نهایت روی دکمه OK کلیک کنید تا تغییرات به طور کامل اعمال شوند.

3.9/5 - (8 امتیاز)