لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
برش تصویر در ورد

برش تصویر در ورد

آیا می‌دانستید که در نرم افزار مایکروسافت می توانید برش تصویر در ورد را انجام دهید؟ به صورت مستقیم و بدون دخالت هیچ برنامه دیگری، می توانید تصاویر را برش دهید؟ این قابلیت، امکان حذف پیکسل‌های غیرضروری را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ آن‌هم در کوتاه ترین زمان ممکن، علاوه بر این، با استفاده از قابلیت برش تصویر در ورد می‌توانید عکس‌ها را دقیقا به همان شکل و استایلی که علاقه دارید، تغییر دهید. به نظر که قابلیت جالب و هیجان‌انگیزی به نظر می‌رسد؛ این‌طور نیست؟

 

در این مقاله از رهرو قصد داریم شما را به صورت کامل با آموزش مرحله به مرحله برش تصاویر در ورد آشنا نماییم. اگر شما هم یکی از کاربران برنامه محبوب و پرطرفدار Word هستید؛ حتما تا پایان با ما همراه باشید

 

 ۳ روش برش عکس در ورد Word

 

استفاده از تصاویر در ورد  یک امر رایج و معمول است. گاهی اوقات پیش می‌آید که می‌خواهید تنها بخشی از یک تصویر را استفاده کنید. در این حالت باید آن را برش  دهید. در این مطلب از رهرو، آموزش روش های برش عکس در ورد ( Word ) به  صورت دایره‌‌ای ، مستطیلی  و.. را بررسی خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

آموزش برش عکس در ورد به صورت دایره‌‌ای ، مستطیلی و..

 

نرم‌افزار word این قابلیت را در اختیار کاربران قرار داده‌است تا تصاویر را به شکل مورد علاقه‌شان برش دهند. اگر می‌خواهید یک بخش از عکس را حذف کنید؛ اگر به دنبال این هستید که با برش دایره ای عکس در ورد حالت جذاب‌تری به تصاویر خود دهید. این آموزش را تا انتها دنبال کنید.

برش تصویر در ورد

برش عکس در ورد

 

برای بریدن عکس در ورد ابتدا یک فایل ورد را باز کنید. سپس تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

از تب Insert گزینه Pictures را انتخاب کنید و تصویر مورد نظر را وارد ورد کنید.

سپس با یکبار کلیک کردن روی عکس آن را انتخاب نمایید.

حال از منوی بالای صفحه  تب Format بزنید. سپس از بخش Size کشویی رو به پایین گزینه Crop را انتخاب کنید.

در منوی باز شده روی گزینه Crop بزنید. حال مشاهده خواهید که کرد که در لبه‌های تصویر حاشیه‌های نوار سیاه رنگی ایجاد می‌شود.

با کلیک روی این نوارهای مشکی و درگ کردن آن می‌توانید اقدام به حذف بخشی از تصویر را  در ورد کنید.

پس از انتخاب ناحیه مورد نظر، باید روی آیکون Crop در منوی بالای صفحه بزنید. به این ترتیب تمام قسمت‌هایی که بیرون کادر مشکی رنگ عکس قرار گرفتند، حذف می‌شود.

به کمک کلیدهای ترکیبی Ctrl + S در ویندوز و Command + S در مک می‌توانید تغییرات انجام شده را ذخیره کنید.

 

برش تصاویر به صورت دایره‌ای در ورد

 

برای  برش عکس در ورد می‌توانید از اشکال مختلف موجود در نرم‌افزار نیز استفاده کنید. برای این منظور نیز پس از وارد کردن عکس به ورد، منوی کشویی Crop را باز کنید. این بار باید گزینه Crop To Shape را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه، یک منوی بزرگ باز می‌شود. می‌توانید شکل مورد نظر را برای برش عکس در ورد انتخاب کنید. در نظر بگیرید می‌خواهیم تصویر را به صورت دایره‌ای برش دهیم. لذا باید روی آیکون بیضی کلیک کنیم.

به محض کلیک کردن، تصویر به صورت شکل مورد نظر در می‌آید. با کلیک و درگ کردن حاشیه عکس می‌توانیم آن را به اندازه مورد نظر تغییر دهیم.

به کمک کلیدهای ترکیبی Ctrl + S در ویندوز و Command + S در مک می‌توانید تغییرات انجام شده را ذخیره کنید.

برش  عکس در ورد از طریق مقیاس

یک راه دیگر برای بریدن حاشیه عکس استفاده از نسبت منظری یا Aspect Ratio است. برای این منظور نیز پس از وارد کردن عکس به ورد، منوی کشویی Crop را باز کنید. این بار باید گزینه Aspect Ratio را انتخاب کنید.

در منوی باز شده چند نسبت عددی برای برش عکس در ورد وجود دارد. نسبت مورد نظر خود را انتخاب کنید تا تصویر بر مبنای آن مقیاس انتخاب شود.

مجدد می‌توانید با درگ کردن نوار سیاه پیرامون عکس، می‌توانید اندازه آن را تغییر دهید.

پس از رسیدن به اندازه مورد نظر روی آیکون Crop بزنید تا ویرایش عکس در ورد انجام شود.

 

این مراحل روشی برای برش تصویر در ورد می باشند. ابزارهای متعدد دیگری برای ویرایش عکس در ورد وجود دارد. همچنین می توانید کارهایی مانند حذف پس زمینه از عکس، حاشیه نویسی عکس و غیره و غیره را انجام دهید.

 

به این post امتیاز دهید