لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
نرم افزار office

معرفی نرم افزار office

همه افراد حداقل یک بار در زندگی خود از نرم افزار office استفاده کرده اند. اما ممکن است ندانند نرم افزار آفیس چیست و چه کاربردی دارد؟ نرم افزار آفیس به طور کلی شامل برنامه هایی است که برخی از آنها به صورت استاندارد با بسیاری از سیستم های کامپیوتری عرضه می شوند. امروزه یادگیری نرم افزار office برای ورود به بازار کار و کسب درآمد ضروری است. یکی از راه های تسلط بر نرم افزارهای آفیس و ورود سریع به بازار کار و کسب بازدهی بالا، استفاده از آموزش icdl است.

 

office چیست و چرا به آن نیاز است؟

اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم که نرم افزار office چیست؟ باید بگوییم که این برنامه مانند یک خانواده بزرگ است. اعضای این خانواده به تنهایی برای چاپ، تغییر اسناد، انجام عملیات ریاضی، ارسال گزارش، مدیریت پایگاه های داده و غیره استفاده می شوند. به طور کلی تمامی این اعضا در مجموعه ای به نام برنامه آفیس جمع آوری و ارائه می شوند.

در واقع مایکروسافت آفیس مجموعه نرم افزاری از اپلیکیشن های مختلف است که در نسخه های مختلف برای سیستم های کامپیوتری و حتی گوشی های اندروید و iOS موجود است.

بسته نرم افزاری آفیس شامل وظایف اداری و حسابداری است و هر برنامه برای هدف خاصی طراحی شده است.
هر برنامه در مجموعه مایکروسافت آفیس برای دستیابی به یک هدف خاص طراحی شده است و برای انجام وظایف خاصی استفاده می شود. برای مثال می توان از Word برای ایجاد اسناد متنی استفاده کرد. اکسل می تواند برای مدیریت داده ها و انجام عملیات حسابداری استفاده شود. البته امروزه در کنار حسابداری از اکسل برای مدیریت کارهای اداری نیز استفاده می شود و افراد برای کار در کارهای اداری باید نحوه کار با این برنامه را بدانند.

نرم افزار office

گروه نرم افزار آفیس به سه دسته اصلی تقسیم می شود:

برنامه های اداری
سرویس دهنده
برنامه کاربردی اینترنتی

در بین کاربران عادی سیستم بیشترین استفاده از آفیس مربوط به دسته اول که برنامه های اداری می باشد و مجموعه شامل چندین برنامه می باشد که در ادامه هر کدام را توضیح خواهیم داد.

 

 Microsoft Word

این برنامه بیشتر برای ایجاد و ویرایش متون استفاده می شود. مایکروسافت ورد را می توان یکی از پرکاربردترین برنامه های مجموعه آفیس دانست. با این برنامه می توانید نامه، مقاله، متن کوتاه یا بلند، گزارش و … بسازید. معمولا برای ایجاد و ویرایش هر نوع سند متنی می توانید از نرم افزار Word استفاده کنید، این برنامه را با نماد W در مجموعه آفیس خود خواهید یافت!

نرم افزار office

اکسل  Microsoft Excel

اکسل برای ایجاد و مدیریت جداول استفاده می شود. با این برنامه شما می توانید جداول داده ایجاد کنید و نمودارهای گرافیکی و دقیق ترسیم کنید. اعداد جدول را خودتان محاسبه کنید. یا از توابع پیش‌فرض اکسل برای مقایسه یا مرتب‌سازی مقادیر استفاده کنید. معمولاً می‌توانید عملیات آماری، نمایش داده‌ها و تجزیه و تحلیل دقیق داده‌ها را با استفاده از نرم‌افزار Excel انجام دهید. شما این برنامه را با نماد X در مجموعه آفیس می توانید پیدا کنید.

نرم افزار office

Microsoft Access

با کمک نرم افزار اکسس قادر خواهید بود پایگاه داده و پایگاه داده های مختلف ایجاد کنید. با این برنامه قادر خواهید بود حجم زیادی از اطلاعات را در پایگاه داده اکسس به صورت ساختاریافته ذخیره و مدیریت کنید. Access  با علامت A شما آن را در مجموعه آفیس خود پیدا کنید.

نرم افزار office

Microsoft PowerPoint

از این برنامه برای نمایش محتوا و ساخت انیمیشن استفاده می شود، شما می توانید محتوای انتزاعی را در قالب انیمیشن های پاورپوینت و افکت های عکس ارائه دهید. پاورپوینت دستیار خوبی در کنفرانس ها و سخنرانی ها خواهد بود. می توانید این ابزار را با حرف P  در مجموعه دسکتاپ خود را پیدا کنید.

نرم افزار office

Microsoft Outlook

این ابزار عمدتا برای ایمیل استفاده می شود. برای دریافت و مدیریت نامه، با استفاده از این برنامه می توانید ایمیل خود را مدیریت کنید. این نرم افزار را با علامت O بر روی دسکتاپ خود خواهید یافت.

نرم افزار office

Microsoft Publisher

این نرم افزار اغلب برای ایجاد بروشورهای تبلیغاتی و کاتالوگ های مختلف استفاده می شود. شما می توانید روزنامه و تبلیغات خود را با این ابزار ایجاد و مدیریت کنید، نماد برنامه P است.

نرم افزار office

Microsoft OneNote

این ابزار برای جمع آوری، سازماندهی و مدیریت یادداشت ها (یادداشت های کوتاه) استفاده می شود. می توانید از نرم افزار OneNote برای جمع آوری مجموعه ای از دست نوشته ها و به اشتراک گذاری آن ها با دوستان خود استفاده کنید.
OneNote  را با نماد N در مجموعه Office خود دریافت کنید.

نرم افزار office

همانطور که مشاهده کردید، بسیاری از این برنامه ها در کار نیز مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین مایکروسافت آفیس را به معنای دفتر کار به این مجموعه از برنامه ها نامیده شده.

به این post امتیاز دهید