لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پاورپوینت

نکات کاربردی برای ارائه در پاورپوینت

آیا می خواهید یک ارائه مهم داشته باشید و آن را به روشی حرفه ای و در عین حال ساده ارائه دهید؟

در این مقاله به 15 نکته که در ارائه پاورپوینت باید توجه داشته باشید، می پردازیم. با ما همراه باشید تا در ارائه بعدی خود توجه بیشتری از سوی مخاطبان خود جلب کنید!

پاورپوینت

 

قبل از هرچیز در اینجا چند میانبر صفحه کلید مفید برای ارائه های پاورپوینت وجود دارد که به شما کمک می کند ارائه خود را بدون خطای فنی انجام دهید:

 

کاربرد انتقال در اسلایدها (Transitions)

 

اسلایدهای متحرک گاهی اوقات به اندازه کافی خوب نیستند که با ارائه شما مطابقت داشته باشند. در اینجا چند میانبر وجود دارد که می تواند این فرآیند را آسان تر کند:

 

برای رفتن به اسلاید بعدی یا اجرای انیمیشن بعدی، می توانید از هر یک از کلیدهای زیر استفاده کنید: ENTER، DOWN PAGE N ، RIGHT ARROW، DOWN ARROW یا SPACEBAR.

برای جابه جایی به یک اسلاید خاص، عدد مورد نظر را فشار دهید و سپس ENTER را فشار دهید و اگر می خواهید ارائه را مجددا راه اندازی یا متوقف کنید، می توانید S را از صفحه کلید فشار دهید.

در آخر، کلید ESC را فشار دهید.

 

کنترل های اشاره گر

 

اشاره گر ماوس را نیز می توان به راحتی با کمک میانبرهای صفحه کلید دستکاری کرد. CTRL + P آن را به یک قلم تغییر می دهد در حالی که CTRL + A آن را به یک فلش تغییر می دهد. اگر به پاک کن نیاز دارید، از CTRL + E و CTRL + M برای جابجایی نمای علامت جوهر استفاده می شود. با استفاده از CTRL + H مکان نما پنهان می شود و اگر از CTRL + U استفاده کنید، پس از 15 ثانیه همین اتفاق می افتد. برای نمایش تمام میانبرهای صفحه کلید می توانید SHIFT + F10 را فشار دهید.

پاورپوینت

15 نکته کاربردی برای ارائه بدون دردسر با پاورپوینت

 

با این حال، مهم نیست که چقدر در استفاده از پاورپوینت مهارت دارید. در استفاده از اسلایدها زیاده روی نکنید. آنها قرار است از بخش گفتاری ارائه شما پشتیبانی کنند، نه برعکس.

 

 1. اسلایدها را آسان تر و ساده تر کنید. مخاطبان نمی خواهند نمودارهای پیچیده را به خاطر بسپارند. آنها نمی خواهند بخش های طولانی متون را حفظ کنند.
 2. تصاویر خود را با دقت انتخاب کنید. آنها را مرتبط کنید تا موثر واقع شوند. شما می خواهید که اسلایدها از آنچه شما می خواهید پشتیبانی کند و می خواهید مخاطبان شما آنها را به خاطر بسپارند.
 3. اگر اسلایدها حاوی اصطلاحات یا کلمات اختصاری غیر معمول هستند، مطمئن شوید که مخاطب آنها را درک کرده است.
 4. از بهترین عکس های ممکن استفاده کنید و از وضوح بالا اطمینان حاصل کنید.
 5. خطوط کج را با اصلاح آنها با “فرمت” پاورپوینت صاف کنید.
 6. یکی از راه هایی که می خواهید تصاویرتان واضح و شفاف باشند، ویرایش آنهاست. سپس می‌دانید که مخاطب شما دقیقاً روی چیزی تمرکز می‌کند که می‌خواهید روی آن تمرکز کند.
 7. اگر قصد استفاده از اسلایدهای حاوی متن را دارید، حتما نوع فونت ها را بررسی کنید. برای هر اسلاید از همان نوع و اندازه استفاده کنید. عدم انجام این کار باعث می شود نمایش دوستانه و متضاد به نظر برسد.
 8. عدم تطابق رنگ. از رنگ هایی استفاده کنید که چشم نواز هستند. شما می خواهید که آنها مخاطب را درگیر کنند، نه اینکه حواس آنها را پرت کنند.
 9. از فونت هایی استفاده کنید که به راحتی خوانده شوند و توجه را به خود جلب نکنند. به عنوان مثال، از وسایل تزئینی بیش از حد خودداری کنید.
 10. خطوط منحنی اغلب جذاب تر از خطوط مستقیم هستند که اغلب کسل کننده به نظر می رسند.
 11. اسلایدها را بیش از حد پر نکنید. روی تصویری تمرکز کنید که فضا را احاطه کرده است. در غیر این صورت، مخاطب در تشخیص دقیق آنچه باید ببیند مشکل خواهد داشت.
 12. در حین ارائه، نشانگر را خاموش کنید. حواس پرتی است و هیچ هدف مفیدی ندارد.
 13. از کنتراست بالا برای برجسته کردن متن یا تصاویر خود استفاده کنید.
 14. اسلایدهای متنی را به کلمات یا عبارات کلیدی اختصاص دهید. جملات را برای صحبت کردن رزرو کنید – نه برای اسلایدها.
 15. به جای اینکه سعی کنید اطلاعات زیادی را در اسلایدهای فردی جمع کنید، از یک دفترچه یادداشت استفاده کنید. مخاطب به سادگی نمی خواهد وقت خود را صرف خواندن حجم زیادی از داده ها در یک اسلاید کند.

 

به این post امتیاز دهید