لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ورد

10 ترفند کاربردی در ورد

فکر می کنید همه چیز را در مورد Microsoft Word می دانید؟ در این آموزش به معرفی ترفندهای پنهانی در ورد می پردازیم که برای صرفه جویی در زمان مفید هستند. تا انتها با ما همراه شوید.

ورد

1. تغییر فرمت متن (تبدیل حروف بزرگ به حروف کوچک و بالعکس)

برای تغییر موقعیت هر متن در یک سند Word، ابتدا متن را انتخاب کنید و Shift + F3 را فشار دهید تا موقعیت متن تغییر کند. این ترتیب مورد نظر را تغییر نمی دهد زیرا فقط حروف بزرگ و کوچک تبدیل می شوند.

 

ورد

2. یک ماشین حساب به Word اضافه کنید

Word دارای یک ماشین حساب داخلی است که می تواند به شما در حل صحیح معادلات در سند کمک کند. ابتدا به مسیر File > Options > Quick Access Toolbar  رفته و از منوی کشویی All Commands  را انتخاب کرده و به منوی Word اضافه کنید. ماشین حساب را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا آن را در ستون نوار ابزار دسترسی سریع وارد کنید. برای بازگشت به سند خود روی OK  کلیک کنید.
متوجه خواهید شد که یک دایره خاکستری کوچک به بالای سند Word اضافه شده است. اکنون می توانید معادلات ریاضی را وارد کنید.

 

3. به ویرایش های اخیر بروید

کلیدهای Shift-F5 به شما امکان می دهند بخشی از سند خود را که به تازگی ویرایش کرده اید پیدا کنید این ترفند حتی پس از بسته شدن و باز کردن مجدد سند نیز کار می کند و نشان می دهد که آخرین بار کجا آن را ویرایش کرده اید.

 

4. متن را در هر نقطه از سند تایپ کنید

می توانید از Word به عنوان یک تخته سفید استفاده کنید و به راحتی متن را در هر نقطه از صفحه قرار دهید. فقط روی هر نقطه از صفحه که می خواهید دوبار کلیک کنید و Word به شما اجازه می دهد تا در آنجا شروع به تایپ کنید Word .به شما امکان می دهد با استفاده از دکمه ها و زبانه های 4 طرفه به نقاط مختلف بروید، اما این برای شما آسان تر است.

 

ورد

5. به‌روزرسانی خودکار تاریخ و زمان

گاهی اوقات سندی دارید که می خواهید دوباره از آن استفاده کنید و فقط چند چیز مهم را به روز کنید. اگر از سندی مانند نامه با تاریخ یا زمان استفاده می کنید. ترفند این است که به Word  اجازه دهید به طور خودکار تاریخ ها را به روز کند.
در تب  Insert، روی تاریخ و زمان کلیک کنید تا یک پنجره پاپ آپ باز شود. بر روی فرمت تاریخ مورد نظر خود کلیک کنید و روی کادر “Auto Update” در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید. اکنون تاریخ به طور خودکار هر بار که سند را باز می کنید (یا چاپ می کنید) به روز می شود.

 

6. وارد کردن اشیاء به Word

اگر احساس می کنید باید از چیزهایی در سند خود برای اضافه کردن به بدنه آن استفاده کنید. Word به شما امکان می دهد اشیاء را مستقیماً در صفحه خود قرار دهید. به مسیر Insert > Object بروید تا کادر محاوره ای باز شود که در آن می توانید گزینه مورد نظر را پیدا کنید. به این ترتیب می توانید برای مثال نموداری را به سند خود اضافه کنید. همچنین می توانید یک صفحه PDF یا Excel را جاسازی کنید.

 

7. معادلات را وارد کنید

با کلیک بر روی Insert > Equation و انتخاب معادله مورد نظر می توانید اعداد مختلط را در Word  اضافه کنید. پس از وارد کردن معادله، می توانید قالب را تغییر دهید یا حروف و اعداد را جایگزین کنید. آموزش کامل فرمول نویسی در ورد 

 

ورد

8. از اسناد خود محافظت کنید

ورد یک ویژگی دارد که متن شما را رمزگذاری می کند. برای این کار به File > Details بروید تا مجوزهای مشاهده و ویرایش را مدیریت کنید، رمزگذاری را فعال کنید و برای این فایل رمز عبور ایجاد کنید.

 

9. فهرست ها را دوباره مرتب کنید

هنگام کار با لیست ها، معمولاً آنها را از آرایه اصلی خود حذف کرده و در آرایه مورد نظر قرار می دهیم. به جای کار خسته کننده برش دادن و مرتب کردن نقاط، می توانید به سادگی از میانبر صفحه کلید ALT + Shift  و به دنبال آن کلیدهای جهت دار بالا و پایین استفاده کنید تا عنصر لیست خود را به بالا یا پایین ببرید.

 

ورد

10. گزینه paste را شخصی کنید

وقتی محتوایی را از منبع دیگری جای‌گذاری می‌کنید، ورد قالب و طرح‌بندی محتوا را از آن منبع کپی می‌کند. این می تواند در برخی موارد مفید باشد، اما معمولاً فرمت محتوای کپی شده اشتباه است و باید تمام متن را ویرایش کنیم. برای حل این مشکل، به File > Options بروید و تب Advanced را انتخاب کنید، سپس گزینه های کپی و پیست خود را تغییر دهید.

 

 

به این post امتیاز دهید