لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین چیست؟

 

انتخاب هاست یا سرویس میزبانی وب مناسب یکی از مهم ترین نکات موفقیت کسب و کار شما است. انتخاب کنترل پنل مناسب و سپس خرید هاست قدم بعدی است. کنترل پنل سی پنل و دایرکت ادمین هر دو محبوب ترین کنترل پنل مهمان هستند و هر دو کنترل پنل در دنیا طرفداران زیادی دارند. قبل از اینکه تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین را بخواهیم برایتان بگوییم بهتر است با هریک از این دو کنترل پنل آشنا شوید.

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین

آشنایی با DirectAdmin

دایرکت ادمین یک کنترل پنل پولی است. برای استفاده از آن باید مجوز دایرکت ادمین (کلید نرم افزار) را از سازنده خریداری کنید. البته، اگر تصمیم به استفاده از هاست اشتراکی دارید، شرکت میزبانی انتخابی شما قبلاً این را در کنترل پنل تعبیه کرده است. همچنین خدمات آماده ای را در سرویس های خود ارائه می دهد.

دایرکت ادمین یکی از ساده ترین و آسان ترین کنترل پنل های سرویس است . شما به راحتی می توانید به وب میل دسترسی داشته و یک فایل و مدیر پایگاه داده به شما ارائه می دهد. همه چیز در این کنترل پنل به راحتی در دسترس است.

 

معرفی CPanel

بدون شک CPanel یکی از محبوب ترین کنترل پنل های موجود در بازار است. سی پنل همیشه در نبرد انتخاب بین دایرکت ادمین و سی پنل پیروز شده است. همچنین یکی از محبوب ترین کنترل پنل های پولی در جهان بر روی هاست است.

این کنترل پنل دارای ویژگی های بسیاری است و استفاده از آن بسیار آسان است. یک انتخاب عالی برای کاربران آنلاین معمولی و حرفه ای است که می خواهند کار خود را با میزبانی استارت انجام دهند. دسترسی به ویژگی های آن آسان است. دارای ویژگی های بیشتری در مجموعه های خود است و دسترسی کاربران به بخش های مختلف هاست خود را آسان تر می کند. سی پنل همیشه از ویژگی ها و پلاگین های بیشتری نسبت به دایرکت ادمین پشتیبانی می کند.

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین

یکی از تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین

سی پنل از نظر گرافیکی قدرتمندتر است و دسترسی به قسمت های مختلف آن آسان تر است. دایرکت ادمین و سی پنل بسیار شبیه هستند اما تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین  بسیار زیاد است. هر دو از تمامی تنظیمات سرور و تنظیمات چارچوب طراحی سایت پشتیبانی می کنند. اما در دایرکت ادمین سرعت بسیار بالاتری را هنگام کار با آن در محیط پیش فرض تجربه خواهید کرد. از طرفی سی پنل تمامی تنظیمات و امکانات را دارد. از رابط های کاربری پشتیبانی می کند و دسترسی به تمام قسمت های سی پنل را برای همه کاربران با هر سطح دانش آسان تر و مناسب تر می کند.

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین

چرا سی پنل توسط اکثر شرکت های هاستینگ به صورت رایگان ارائه می شود؟

تقاضای دریافت سی پنل فراتر از دایرکت ادمین است. بنابراین شرکت های بزرگ سی پنل را برای خدمات خود ارائه می دهند. بزرگ ترین شرکت های هاست دنیا ارائه سی پنل رایگان است زیرا شرکت های هاست بزرگ معمولا می دانند سی پنل بهتر از دایرکت است. مدیریت قدرتمندتر است و درصد کمتری از کاربران برای کنترل به دنبال مدیر مستقیم هستند در حالی که سی پنل امکانات لازم را برای همه کاربران دارد و اکثر 80 درصد خریداران سرویس میزبانی و مشتریان ما ترجیح می دهند هاست را از سی پنل خریداری کنند. .
سی پنل با توجه به محبوبیتی که در سال های اخیر به دست آورده، بودجه بازاریابی خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. زیرا این کنترل پنل به دلیل سادگی و محبوبیت خود توجه شرکت ها و کاربران بزرگ هاستینگ را به خود جلب کرده است.

 

گسترش دایرکت ادمین در مقایسه با سی پنل

توسعه دایرکت ادمین تنها با پرداخت هزینه های مختلف امکان پذیر است. اما شما به راحتی می توانید بدون پرداخت هزینه اضافی ویژگی ها را در سی پنل خود اضافه کنید و توابع را توسعه دهید. و ماژول های پنل خود و همچنین قالب های آن را منحصر به فردتر کنید.

تفاوت سی پنل با دایرکت ادمین

هزینه سی پنل در مقابل دایرکت ادمین

سی پنل گرانتر از دایرکت ادمین است و سی پنل هزینه های ماهانه بیشتری را به شرکت های هاستینگ تحمیل می کند. ظاهر زیباتر و پشتیبانی بالاست و این عمدتا به دلیل خدمات میزبانی CPanel است. سرور مجازی گرانتر از میزبانی دایرکت ادمین است. قیمت لایسنس سی پنل ماهانه برای هر سرور اختصاصی 45 دلار در ماه و قیمت لایسنس دایرکت ادمین برای هر سرور اختصاصی 29 دلار در ماه است.

به این post امتیاز دهید