لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
لوکال هاست

لوکال هاست چیست؟

هنگامی که از رایانه خود به یک آدرس IP متصل می شوید نشان می دهد که با رایانه دیگری در اینترنت در ارتباط هستید. همه ما می دانیم که IP نقش مهمی در ارتباطات و ارتباطات مجازی دارد. اما اگر به آدرس IP 127.0.0.1 وصل شده باشید با لوکال هاست تماس می گیرید در واقع این لوکال هاست کامپیوتر شخصی شماست. اما چرا باید خودتان یک ارتباط مجازی ایجاد کنید؟ ما در این مقاله قصد داریم شما را با لوکال هاست آشنا کنیم با ما همراه شوید.

 

مفهوم لوکال هاست

IP  مخفف Internet Protocol است و هر دامنه در اینترنت دارای یک IP خاص است. هنگامی که با رایانه دیگری از طریق اینترنت ارتباط برقرار می کنید، این ارتباط در درجه اول از طریق آدرس های IP است.
مانند هر دامنه، لوکال هاست یک آدرس IP دارد. این آدرس از 127.0.0.0 تا 127.225.225.225 متغیر است. اما، به طور معمول این آدرس خانه 127.0.0.1 خواهد بود. هنگامی که از طریق رایانه شخصی خود به این IP متصل می شوید، در حال اتصال به لوکال هاست هستید و لوکال هاست چیزی جز رایانه شخصی شما نیست.
در ساده ترین تعریف از این عبارت می توان گفت که لوکال هاست همیشه کامپیوتر شخصی شماست.همانطور که گفته شد لوکال هاست دارای IP است. با این حال، این IP  شبکه داخلی با آدرس IP  تعریف شده در اینترنت برای میزبان های محلی متفاوت خواهد بود. این IP اینترنتی توسط ISP یا ارائه دهنده خدمات اینترنت شما تعیین می شود و لوکال هاست به عنوان سرور رایانه شما در این سرویس شناسایی می شود.
Localhost  نه تنها نامی برای سرور مجازی، بلکه نامی برای دامنه است.

لوکال هاست

چرا از لوکال هاست استفاده کنیم؟

فرض کنید شما یک توسعه دهنده وب هستید و مکانی می خواهید که بتوانید کدهای خود را تست کنید و نتایج سایت خود را همزمان در حال تغییر مشاهده کنید و بتوانید سریع تغییر دهید. این به صرفه تر از نیاز شما است. هاست اینترنتی را برای آزمایش آماده کنید. زیرا ممکن است کدهای شما دارای اشکالات امنیتی باشند که بلافاصله پس از نصب بر روی هاست اینترنتی خریداری شده خراب می شوند. پس بهتر است کدهای اسکریپت پویا را در سیستم خود اجرا کنید و پس از تکمیل آنها، وب سایت خود را در هاست وب خود قرار دهید. برای مشاهده آدرس مورد نظر هاست خانه کافی است در مرورگر:

Escriba http://localhost تایپ کنید.

مزایای استفاده از لوکال هاست

امنیت عالی
عدم اتلاف وقت
آزمون و خطا کدها
رایگان است

 

نرم افزارها

نرم افزارهای کاربردی برای ایجاد لوکال هاست بر روی سیستم شما وجود دارد که با نصب و پیکربندی آن می توانید کدهای سایت خود را بر روی سیستم خود اجرا کنید. این نرم افزارها عبارتند از:

wamp
lamp
xampp
Mamp

لوکال هاست

سرور LAMP چیست؟

کلمه LAMP مخفف Linux، Apache، MySQL، PHP  است. LAMP  یک فضای متن باز است که در برخی قسمت ها توسط سیستم عامل لینوکس قابل تغییر است.

سرور WAMP چیست؟

Wamp Server  یک برنامه قدرتمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوز است که سیستم شما را به یک سرور محلی (localhost) تبدیل می کند WAMP .مخفف Windows، Apache، MySQL، PHP  است که نشان دهنده ابزارها و فناوری های مورد استفاده این نرم افزار است.

سرور XAMPP چیست؟

مانند دو برنامه قبلی، Zamp Server  برای ایجاد یک میزبان مجازی در سیستم استفاده می شود. XAMPP  مخفف X-OS، Apache، Mysql، PHP  است. معنای اصطلاح X-OS این است که می توان از آن برای سایر سیستم عامل ها مانند ویندوز، لینوکس و مک استفاده کرد Zamp .همچنین از ابزارهایی مانند WebLizer، FileZillaFTP Server،  Mercury Mail و Tomcat پشتیبانی می کند.

لوکال هاست
سرور MAMP چیست؟

کلمه MAMP سیستم عامل  macOS. Nginx، وب سرور آپاچی؛ سیستم مدیریت پایگاه داده MySQL  و PHP،  Perl یا Python  زبان های برنامه نویسی هستند که برای توسعه وب مورد استفاده قرار می گیرند و نام LAMP مشابه همه نرم افزارهای متن باز است که به طور گسترده برای وب سایت ها استفاده می شود.

 

Easy PHP  چیست؟

اما نرم افزار آسان تری نسبت به نرم افزار فوق وجود دارد به نام Easy PHP که بر پایه Wamp ساخته شده است. این نرم افزار دارای ویژگی جذابی مانند قابل حمل بودن است که به شما این امکان را می دهد که برنامه و دیتابیس و … خود را به صورت فلش و بدون نیاز به نصب بر روی وب یا سیستم کلاینت اجرا کنید.

به این post امتیاز دهید