لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ترافیک در سایت

چه دلایلی باعث ترافیک در سایت می شوند؟

ترافیک در سایت مهمترین عامل موفقیت یک وب سایت محسوب می شود. اگرچه ترافیک وب سایت یکی از شریان های مهم یک وب سایت است. اما کیفیت ترافیک مهمتر از کمیت آن است. میزان ترافیک بهتر از عدم ترافیک است. اما اگر وب سایت شما بهترین سایت باشد، ولی بازدیدکنندگان شما دسترسی کامل به محصولات یا اطلاعات شما نداشته باشند، در آینده مطمئناً شکست خواهید خورد. همه ما می دانیم که بدون ترافیک وب سایت در بازاریابی آنلاین، ما نمی توانیم فرصت فروش بالایی داشته باشیم.

ترافیک در سایت

انواع ترافیک وب سایت

 

ترافیک وب سایت به دو دسته ترافیک هدفمند و بدون هدف تقسیم می شود. تفاوت زیادی بین این دو نوع ترافیک وجود دارد و درک این موضوع برای موفقیت سایت شما بسیار مهم است. ترافیک غیر هدفمند بازدیدکنندگانی هستند که به سایت شما می آیند اما اطلاعات و محصولات شما برای آنها ارزشی ندارد و از طریق تبلیغات در سایت های دیگر به سایت شما آمده اند و این افراد ارزان هستند. آنها تنها برای چند ثانیه در سایت شما می مانند.

 

روش هایی برای افزایش ترافیک در سایت

 

تبلیغات

بدون شک، هر شکلی از تبلیغات می تواند آگاهی از برند را افزایش دهد و ترافیک در سایت شما را هدایت کند. این تبلیغات می تواند به صورت کلیک، مسابقه، بازاریابی شبکه های اجتماعی، تبلیغات گوگل و … یا تلویزیون، متن و محیط باشد. البته با توجه به بودجه خود باید رسانه تبلیغاتی خود را انتخاب کنید تا ترافیک ورودی بیشتری داشته باشید.

سئو

اگر بخواهیم به سه گزینه مهم برای افزایش ترافیک در سایت اشاره کنیم، بدون شک یکی از آنها بهینه سازی موتور جستجو یا سئو خواهد بود. در طول روز جستجوهای زیادی در موتورهای جستجو به خصوص گوگل انجام می شود و کاربران با کلیک بر روی نتایج نمایش داده شده به صفحه مورد نظر می رسند. بنابراین، هرچه سئوی شما بهتر باشد و در صفحه اول گوگل رتبه بالاتری داشته باشید، باید انتظار داشته باشید که ترافیک بیشتری را در وب سایت خود مشاهده کنید.

ترافیک در سایت

حضور در شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین راه ها برای افزایش ترافیک وب سایت، عضویت در شبکه های اجتماعی است. شما می توانید محتوای خود را از طریق کانال های مختلف توزیع محتوا تبلیغ کنید و لینک هایی را به محتوای خود ارسال کنید تا کاربران را به سایت خود هدایت کنید.

 

عنوان جذاب

تیتر جذاب اولین چیزی است که توجه مخاطب را به خود جلب می کند. هرچه سرفصل های شما بهتر، جذاب تر و مفیدتر باشد. کلیک و ترافیک بیشتری به سایت شما می رسد.

 

انوع محتوا

محتوای مختلف به شما کمک می کند تا نوع مورد نیاز خود را ایجاد کنید. با فرمت های مختلف محتوا، می توانید آنچه را که مخاطبان می خواهند ارائه دهید. گاهی اوقات می توانید از محتوای ویدیویی در پلتفرم های پخش ویدیو استفاده کنید و گاهی اوقات می توانید بین محتوای متنی طولانی و کوتاه یکی را انتخاب کنید.

ترافیک در سایت

کلمات کلیدی

هرچه کلمات کلیدی خود را بهتر و دقیق تر انتخاب کنید، وب سایت شما بازدید بیشتری خواهد داشت. کاربران بر اساس نیازها و اهداف خود جستجو می کنند. بنابراین کلمات کلیدی باید با دقت بیشتری انتخاب شوند. کلمات کلیدی طولانی تر و چند بخشی معمولا ترافیک بیشتری را جذب می کنند.

 

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین و موثرترین روش های ارتباطی و تبلیغاتی است که توسط بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این روش به افزایش ترافیک ورودی وب سایت شما کمک می کند. علاوه بر این، می توانید از کاربران بخواهید که در یک خبرنامه مشترک شوند و به محتوای جدید شما دسترسی داشته باشند. بنابراین با کلیک بر روی لینک محتوای ارسالی، ترافیک وب سایت شما افزایش می یابد.

 

ایجاد ترافیک ارجاعی

شما باید کاری کنید که از پلتفرم ها و رسانه های مختلف بک لینک برای شما ارسال شود و بتوانید ترافیک ایجاد کنید. هرچه محتوای بهتر و جالب تری داشته باشید و اعتبار بیشتری، بک لینک های بیشتری و بهتری می توانید دریافت کنید.

 

سایت ریسپانسیو

Mobile Friendly  یا Mobile First یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل برای نمایش محتوای شما در صفحه نتایج جستجو است. زیرا امروزه اکثر کاربران از طریق گوشی های هوشمند و تبلت ها به وب سایت شما دسترسی دارند. بنابراین طراحی سایت شما باید کاملا ریسپانسیو باشد و در هر صفحه ای به درستی نمایش داده شود. این کار شما را در صفحه نتایج بهبود می بخشد و ترافیک بیشتری برای شما به ارمغان می آورد.

ترافیک در سایت

بهبود سرعت صفحه

داشتن محتوای عالی اما نداشتن رابط کاربری و تجربه کاربری خوب در سایت شما فایده ای ندارد. سرعت صفحه یکی از مهمترین عوامل ایجاد یک تجربه کاربری عالی است. سایت کند مشتری زیادی نخواهد داشت و در نتیجه ترافیک شما به تدریج کاهش می یابد.

 

استفاده از ابزارهای تحلیلی

ابزارهای تحلیلی مانند Google Analytics و Google Search Console که اطلاعات و گزارش های ارزشمندی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند. به شما کمک می کنند تا ترافیک سایت خود را افزایش دهید. با کمک این ابزارها می توانید متوجه شوید که چه نوع مشکلاتی وجود دارد. کمپین های شما چگونه کار می کنند یا ترافیک ورودی دقیقاً از کجا می آید. بنابراین می توانید با رفع خطاهای موجود یا با سرمایه گذاری و تقویت ویژگی های بهتر ترافیک خود را افزایش دهید.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها افرادی هستند که فالوورهای زیادی دارند و می توانند روی افراد تاثیر بگذارند. بنابراین، اجرای کمپین های مشترک با آن ها و اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند تعداد زیادی از کاربران را در یک دوره معین به سایت شما هدایت کند.

ترافیک در سایت

برگزاری یک رویداد

با میزبانی رویدادهای حضوری و غیرحضوری مانند وبینارها، می توانید تعداد زیادی از بازدیدکنندگان وب سایت خود را برای ثبت نام، دریافت فایل ها و اطلاع از جزئیات رویداد جذب کنید. بنابراین، ترافیک ورودی به وب سایت شما افزایش می یابد.

به این post امتیاز دهید