لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کرونا در جهان

دلایل افزایش آمار کرونا در آمریکا

شمار بیماران مبتلا به کرونا در اروپا کاهش یافته است اما در آمریکا رو به افزایش است. رییس جمهور امریکا اعلام کرده است  که در رقابت‌های انتخاباتی در برابر هوادارانش حتما حضور خواهد داشت. حدود دو میلیون نفر در آمریکا به کرونا آلوده هستند. آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در این کشور به بیش از ۱۱۶هزار نفر رسیده است. بعضی از ایالت‌های امریکا از جمله، تگزاس، آریزونا و کالیفرنیا از بالا رفتن موارد ابتلا خبر داده اند. طبق گزارشات، پزشک و خبرنگار اخبار پزشکی به شبکه “فاکس نیوز” گفته است که بالا رفتن این آمار  تعجب‌برانگیز نیست. به گفته این منبع، آمریکا در حال رفع محدودیت‌های کرونایی است و همزمان تست‌های تشخیصی بیش‌تری نیز انجام می‌دهد. نشیوات می‌گوید: هر چه بیش‌تر تست انجام دهیم موارد بیش‌تری را ثبت می‌کنیم.

چرا آمار کرونا در آمریکا افزایش یافته است؟

این نظر او با دلیلی که کاخ سفید برای بالا بودن موارد کرونا در ایالات متحده ذکر کرده مطابقت دارد. بر اساس گزارش وب‌سایت “ووردو متر”، کشور امریکا با برخورداری از بیش از دو میلیون و ۹۰هزار مورد ابتلا به کرونا در صدر جدول ابتلای جهانی به بیماری “کووید ـ ۱۹” قرار دارد. ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا آمار بالای ابتلا به کرونا در این کشور را ناشی از این می‌داند که آمریکا بیش از هر کشور دیگری تست تشخیصی انجام می‌دهد. با این همه در مورد این ادعا تردید وجود دارد، چون اگرچه در این کشور پهناور شمار تست‌ها بالاست ولی نسبت به کل جمعیت زیاد نیست.

ویروس‌شناس برجسته آمریکا آنتونی فاوچی، دلیل دیگری را در این‌جا برجسته تر می‌داند. او می‌گوید، گردهمایی‌های بزرگ مانند تظاهرات علیه نژادپرستی و خشونت افراطی نیروهای پلیس که اخیرا در این کشور اوج گرفت احتمال ابتلا به کرونا را بالا برده است.

حضور ترامپ در گردهمایی انتخاباتی

رییس جمهور آمریکا اصرار دارد که کشور دوباره به حال عادی بازگردد. او می‌خواهد، در هفته‌های آتی به تور انتخاباتی برود. ترامپ می‌گوید، این تور از اکلاهما آغاز می شود. در چنین گردهمایی‌هایی هزاران تن از حامیان ترامپ در اماکنی مانند استادیوم‌های ورزشی تجمع می یابند. ویروس‌شناسانی مانند آمش آدالیا از دانشگاه جانز هاپکینز هشدار می‌دهند که اجتماعات بزرگ با جمعیت کم و نزدیک به هم برای شیوع کرونا خطرناکند.

آدالیا از این که برگزاری کنسرت‌های موسیقی راک در حال حاضر ممنوع است ابراز خشنودی کرده و می‌گوید، در غیر این صورت ابتلا به کرونا افزایش می‌یافت. با این همه ترامپ می‌خواهد، هر طور که شده این تور انتخاباتی برگزار شود. او می‌گوید در فلوریدا، تگزاس و آریزونا اجتماعات بزرگی برپا خواهد شد. او همچنین از برپایی گردهمایی ملی حزب جمهوری‌خواه در نیمه دوم اوت در کارولینای شمالی برای معرفی رسمی نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر دفاع کرد.

ترامپ از این که فرماندار کارولینای شمالی از این بابت ابراز نگرانی کرده انتقاد کرد و گفت: متأسفانه ما انتخاب دیگری نداریم و نمی‌توانیم گردهمایی ملی را در ایالت دیگری برگزار کنیم. کارولینای شمالی به دلیل اعمال محدودیت‌های کرونایی صدها میلیون دلار ضرر کرده و این همان مسئله‌ای است که ترامپ مدت‌هاست بر روی آن دست می‌گذارد. از نظر او، ضرر اقتصادی تعطیلی‌هایی که بعد از شیوع کرونا اعمال شد به مراتب بزرگ‌تر از خطر ابتلا به این ویروس است.

انتقاد از عکس مایک پنس

در روز چهارشنبه انتشار عکسی از سوی مایک پنس، معاون دونالد ترامپ در توییتر انتقادها را برانگیخت. در این عکس پنس که از جانب ترامپ مسئول مبارزه با کرونا شده در مکانی در کنار سایر افراد کمپین انتخاباتی ترامپ حضور دارد در حالی که هیچ کس، حتی پنس ماسک بر چهره ندارد. این عکس چندی بعد از صفحه مورد نظر پاک و حذف شد.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

به این post امتیاز دهید