لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

[vc_row][vc_column][mhmzb_course][vc_row_inner el_class=”container”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

دوره کلاس بازیگری مقدماتی (تئاتر و سینما)

[/vc_column_text][vc_column_text]بازیگری میشود گفت علاقه ای است که ممکن است در هر فرد به وجود بیاید. گاها به صورت ناخوداگاه است و فرد به صورت ذاتی به این هنر علاقه دارد.

روش های زیادی برای پرورش این استعداد وجود دارد که از مهم ترین آن ها یاد گرفتن به صورت تجربی و تئوری است. یعنی نمیشود بدون اینکه تئوری و تاریخ آن را بدانیم موفق شویم از طرفی بازیگری را باید عملی و تجربی اموخت.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”2603″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner rtl_reverse=”yes” el_class=”container”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]آموزشگاه رهرو این فرصت را برای شما به وجود میاورد که هم به صورت تئوری و هم به صورت تجربی بازیگری را اموزش ببینید.

بازیگری از سنین کم مزایای بسیاری دارد از جمله بالا رفتن اعتماد به نفس و داشتن روحیه ای مناسب که باعث اجتماعی شدن کودک میشود. همچنین برای ارامش و تمرکز کودکان بسیار تاثیر گذار است.

کودکان با یاد گرفتن شاخه های بازیگری می توانند در زندگی موفق تر باشند و چه بسا به صورت حرفه ای آن را ادامه دهند.

هدف آموزشگاه رهرو برای آموزش بازیگری به کودکان موفق شدن آن ها در آینده است.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner el_class=”container”][vc_column_inner][vc_column_text]

بازیگری بازیگرست که بازیگری نکند

 

در اینجا بازیگری با جدید ترین شیوه ها به شما انتقال داده میشود.همچنین مرور و تمرین بر اساس سبک های مهم کلاسیک از جمله سیستم بازیگری استانیسلاوسکی و برشت که بسیار ارزشمند تلقی میشوند.

بازیگری را در جایی اموزش ببینید که شمارا به هدفتان نزدیک تر کند و به صورت اصولی این مسیر را طی کنید. اموزشگاه هدفش رسانیدن شما به ان چه در ذهن شما میگذرد است.

بازیگری بازیگر است که بازیگری نکند

جمله ی بالا بسیار حائز اهمیت است و اینگونه معنی میشود:

بازیگر چه بر روی صحنه ی تئاتر و چه مقابل دوربین فیلمبرداری نباید این حس را به مخاطب برساند که دارد چیزی را برای شما بازی میکند. این یعنی باید اول خودش نقشی که قرار است بازی کند را بفهمد و با آن زندگی کند اگر به این صورت باشد طبیعتا مخاطب هم باور میکند و او را برای هرنقشی میپذیرد. پس بازیگر باید نقش را درک کند و ادای چیزی را درنیاورد.

در اینجا به شما اموزش میدهند که چطور این جمله ی بالا را به صورت عملی اجرا کنید.

اموزشگاه رهرو اماده است که کودکان و حتی خودتان را در مسیر این هدف یاری کند.

 

بداهه در بازیگری از کجا آمده است

بداهه سازی به عنوان هنر بازیگر در خلق لحظه‌های بدیع، بعدها و پس از انقلاب هنری دوران رنسانس مورد استفاده «کمدیا دل آرته» قرار گرفت. کمدیا دل آرته به نمایش هایی اطلاق می‌شود که درباری و فرهنگستانی بودند و طبقه اشراف بیننده اصلی آن محسوب می‌شد. بازیگر محور اصلی کمدیا دل آرته قرار گرفت، به صورتی که این نمایش‌ها را براساس قدرت بداهه پردازی بازیگران به دودسته حرفه‌ای (کمدیا دل آرته) و بدیهه‌پرداز (کمدیا ال ایمپرو ویزو) تقسیم می‌کردند و تنها گونه ای به نام «کمدیا سوجه تو» کمدی بر مبنای داستان و موضوع بود و بازیگر تنها عاملی اجرایی برای آن محسوب می‌شد.

در حال حاضر از بداهه بسیار استفاده میشود و برای تمرین های بازیگری بسیار مفید است.

بداهه انواع مختلفی دارد که باعث قوی شدن ذهن بازیگر و خلاق شدن آن برای خلق شخصیت میشود.

تمرین های بداهه گاهی منجر به یک اجرا میشود به این معنی که متن آماده شده ای در کار نیست و به صورت گروهی و در لحظه متن صورت میگیرد که هم در ایران و هم کشورهای دیگر علاقمندان زیادی دارد.

بداهه چیست؟ بداهه پردازی یعنی بازی کردن هم پای لحظه ها، بدون استفاده از متنی دراماتیک وبی هر گونه ضرب‌الاجلی.

بداهه پردازی مهارتی مستقل ،و بخشی حیاتی از فن بازیگری است .بداهه پردازی در آموزش بازیگر نقش اساسی بر عهده دارد اما باید آنرا به درستی به کار گرفت. هر گونه تلاش اگاهانه برای دست کاری کردن لحظه و وقایع در حال شکل گیری  هدف کار را عقیم و بی ثمر خواهد کرد .

هدف از بداهه پردازی کاوش در شخصیت ، روابط و مناسبات، و موقعیت هاست. اما در ورای همه اینها هدف بداهه پردازی، کاوش در خود بازیگر ، قلمرو شناخت ناخوداگاه ،خاطرات و عواطف اوست.

بداهه این فرصت را به بازیگر میدهد تا درست تر درباره ی نقشش تصمیم بگیرد.

بدن و بیان بازیگر

قرار نیست روزی ده ساعت تمرین بیان کنید و روز دوم همه چیز را کنار بگذارید، این اشتباهاتی است که همه در ابتدای راه می کنند. شما روزی پانزده تا بیست دقیقه تمرین بیان کنید، مخصوصا تمرکز روی نقاط ضعف تان و برطرف کردن آنها ، این فرمول طی یک ماه شما را بهیک آمادگی خوب می رساند

این مبحث یکی از مهم ترین نکاتی است که بازیگر باید آن را جدی بگیرد و بر روی آن کار کند.

تمرین های مختلفی برای پروش آن وجود دارد که با پشتکار میتوان آن را قوی کرد.

قرار نیست روزی ده ساعت تمرین بیان کنید و روز دوم همه چیز را کنار بگذارید، این اشتباهاتی است که همه در ابتدای راه می کنند. شما روزی پانزده تا بیست دقیقه تمرین بیان کنید، مخصوصا تمرکز روی نقاط ضعف تان و برطرف کردن آنها ، این فرمول طی یک ماه شما را بهیک آمادگی خوب می رساند.

یکی از مهم ترین عواملی که در بهتر شدن بیان تاثیر میگذارد قوی کردن دیافراگم است.

بدن بازیگر همیشه باید آماده باشد و دارای انعطاف باشد تا بتواند در هیبت هر نقشی خود و بدنش را وقف دهد.

بدن و بیان بازیگر میتواند در موفق شدن آن کمک زیادی کند.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس حاصل فرمایید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]