کارگاه آموزش حسابداری با مدرک بین المللی

تعاریف بسیاری از حسابداری وجود دارد. در کتب های قدیمی حسابداری را فن ثبت ، ضبط ، جمع آوری ، تجزیه وتحلیل ، اندازه گیری ، طبقه بندی و تلخیص اطلاعات و معاملات مالی یا رویدادهایی که اثرات مالی دارند تعریف نموده اند . ولی امروزه ، حسابداری را دیگر فن نمی دانند بلکه آن را فرایند یا سیستم اطلاعاتی در نظر می گیرند.در تعاریف جدید حسابداری را دانشی تعریف میکنند که با بکارگیری آن اطلاعات مربوط به معاملات و عملیات مالی و رویدادهای دارای اثر مالی بر یک مؤسسه ، جمع آوری ، تجزیه و تحلیل ، اندازه گیری، ثبت ، طبقه بندی ، تجمیع و تلخیص و گزارش می شود .

دوره کارگاه آموزش حسابداری - آموزشگاه فنی حرفه ای رهرو

امروزه  نقش حسابدار در شرکت ها بسیار پر رنگ تر از گذشته شده زیرا حسابدار دیگر تنها یک کارمند بخش مالی نیست  بلکه بازوی مدیریت در تصمیم گیریهای اقتصادی می باشد. حسابدار باید اطلاعات مالی را تجزیه و تحلیل نماید و اثرات اقتصادی ومالی آنها را بررسی نموده و نتایج حاصله را ارزیابی کند . این تجزیه و تحلیل حسابدار است که به حرفه و دانش حسابداری اعتبار و اهمیت می بخشد .

در ضمن اطلاعات مالی پس از آنکه تجزیه و تحلیل شدند باید ثبت وجمع آوری و طبقه بندی شوند . در واقع حسابداری یک سیستم منظم و مرتب برای ثبت و نگهداری اطلاعات می باشد ( ثبت در حسابداری در دفاتر روزنامه و طبقه بندی در دفاتر کل صورت می پذیرد)

پس از آنکه مراحل فوق الذکر طی شد اطلاعات مالی ثبت شده به شکل مناسب طبقه بندی می گردد که به صورت خلاصه  و قابل استفاده گزارش می شوند که این مرحله را تلخیص میگویند.( عموماً اطلاعات گزارش شده ، در قالب صورتهای مالی خواهند بود )

حال که حسابدای را تعریف کردیم بهتر است با مؤسساتی که از حسابداری استفاده می نمایند آشنا شویم اگر بخواهیم علم حسابداری را بر اساس نوع فعالیت شرکت ها طبقه بندی کنیم به سه شاخه تقسیم میگردد:

شاخه های علم حسابداری بر اساس نوع فعالیت شرکت ها

  1. مؤسسات خدماتی : مؤسساتی هستند که خدماتی را به مشتریان عرضه و در ازای آن کارمزد یا حق الزحمه دریافت می کنند  همچون دفاتر وکالت ،بانک ها و …
  2. مؤسسات بازرگانی : مؤسساتی هستند که به خرید و فروش نوعی خاص و یا انواعی از مواد خام و فراورده ها و یا کالای ساخته شده اشتغال دارند . همچون فروشگاه های خرده فروشی یا عمده فروشی
  3. مؤسسات تولیدی : مؤسساتی هستند که کالاهای مصرفی و یا بادوام را با بکار گرفتن سرمایه و نیروی انسانی و با استفاده از ابزار و ماشین آلات و تجهیزات تولید می نمایندهمچون تمامی کارگاه های تولیدی و کارخانه ها

استفاده کنندگان از اطلاعات و نتایج حسابداری چه کسانی هستند ؟

به طور علمی استفاده کنندگان از حسابداری را به دو بخش تقسیم نموده اند .

  • الف- استفاده کنندگان درون سازمانی از اطلاعات حسابداری
  • ب- استفاده کنندگان برون سازمانی از اطلاعات حسابداری

آموزش حسابداری ویژه اشتغال و بازار کار ۱۰۰% عملی و کاربردی است .

این دوره برای افرادی که میخواهند در حرفه حسابداری وارد شوند بسیار کارا و مفید است.این دوره شامل کارگاه آموزش حسابداری به صورت تئوری و عملی است که مناسب برای افراد جویای کارطراحی گردیده است.محتوای این دوره شامل:

حقوق و دستمزد5 ساعت
بیمه و تامین اجتماعی12 ساعت
گزارشات فصلی12 ساعت
تهیه صورت های مالی8 ساعت
اصول حسابداری30 ساعت
قوانین مالیاتی8 ساعت
اکسل مالی20 ساعت
قوانین مالیات بر ارزش افزوده5 ساعت
قوانین چک و سفته4 ساعت
نرم افزار حسابداری8 ساعت

در پایان این دوره امکان معرفی کارآموزان به بازار کار فراهم می باشد.