لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

[vc_row][vc_column][mhmzb_course][vc_row_inner el_class=”container”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

دوره های حسابداری

شامل دوره های اصول حسابداری ، حسابداری خدماتی ، حسابداری بازرگانی ، حسابداری صنعتی ، مسئول حقوق و دستمزد ، مسئول بیمه ، بازاریابی ، بانکداری  ، انبار داری، نرم افزارهای حسابداری با کامپیوتر ، اکسل در حسابداری

حسابداری دانشی است که با بکارگیری آن اطلاعات مربوط به معاملات و عملیات مالی و رویدادهای دارای اثر مالی بر یک موسسه جمع آوری ، تجزیه و تحلیل ، اندازه گیری ، ثبت ، طبقه بندی ، تجمیع و تلخیص و گزارش میشود.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”1532″ img_size=”full” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner el_class=”container”][vc_column_inner][vc_column_text]

واحدهای اقتصادی از نظر نوع فعالیت به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. واحدهای خدماتی: واحدهایی هستند که خدماتی به مشتریان ارائه می کنند و معمولاً در قبال ارائه خدمات منفعت کسب می کنند. مانند بانکها و هتلها.
  2. واحدهای بازرگانی: به خرید و فروش مواد خام، فرآورده ها و کالاها اشتغال دارند. مانند فروشگاهها.
  3. واحدهای تولیدی: با استفاده از عوامل تولید به ساخت کالاهای اقتصادی می پردازند.

 

حسابداری حقوق و دستمزد چیست؟

فرآیند آماده سازی لیست های حقوق و دستمزد و تعیین مبلغ خالص قابل پرداخت به پرسنل می تواند یکی از مهمترین وظایف حسابدار حقوق و دستمزد باشد. اطلاعات مندرج در قرارداد کاری هر یک از پرسنل در اختیار واحد حسابداری قرار می گیرد این اطلاعات می تواند شامل مدت کارکرد نیروی کار و میزان حقوق وی باشد. حسابدار موظف است پس از محاسبه مزایا و حقوق قانونی که شامل حال نیروی کار می شود و با لحاظ کردن قوانین وزارت کار حقوق فرد را محاسبه و در دفاتر حسابداری ثبت کند.

نرم افزار های مورد نیاز

بهترین نرم افزار حسابداری، در واقع نرم افزاری است که بتواند نیاز های شما را در حوزه تولید کالا و خدمات بر طرف کرد و بتواند مدیریت بهینه و اثر بخش شما را در کنترل و مدیریت هوشمندانه دخل و خرج، یاری دهد.

نرم افزار حسابداری می بایست در حد اندازه و نیاز سازمان بوده  و بعضا شرکت های دولتی و خصوصی نیاز به طراحی نرم افزار اختصاصی برای خود دارند که زیر سیستم های متنوع آن ها را پوشش دهد.

کاربرد نرم‌افزار اکسل در حسابداری

 

از بین نرم‌افزارهای آفیس، اکسل قدرتمندترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزار کمکی در حسابداری است. نرم‌افزار اکسل به‌ نوعی با شغل حسابداری پیوند خورده است و می‌تواند مکمل مهارت‌ها و توانایی‌های یک حسابدار قرار گیرد. در تهیه گزارشات مالی، اکسل یکی از نرم‌افزارهای مهم برای حسابدارن به شمار می‌آید که یادگیری آن به‌عنوان پیش‌زمینه استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری از اولویت ویژه برخوردار است و یک امتیاز برای کارجویان حسابداری است.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]