لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کلمه کلیدی

کلمه کلیدی چیست؟ چه اهمیتی در سئو سایت دارد؟

اگر در زمینه سئو و تولید محتوا تازه کار هستید، یا تازه شروع به خواندن در مورد این موضوع کرده اید، احتمالا بارها و بارها با نام کلمه کلیدی برخورد کرده اید. و احتمالاً تا به حال می دانید که کلمات کلیدی در سئو بسیار مهم هستند.
اما وقتی در مورد کلمات کلیدی صحبت می کنیم واقعاً منظورمان چیست؟ چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟ چگونه بهترین کلمات کلیدی را برای محتوای خود پیدا کنیم؟

کلمه کلیدی

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

کلمه کلیدی چیست؟
چگونه کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

کلمات کلیدی در سئو چیست؟

کلمات کلیدی (کلمه کلیدی، کلیدواژه یا عبارت کلیدی) کلمات یا عباراتی هستند که کاربران برای جستجو در اینترنت و یافتن محتوای مورد نظر خود از آنها استفاده می کنند. با استفاده از این کلمات در محتوای وب سایت خود می توانید شانس خود را برای حضور در صفحه نتایج موتور جستجو افزایش دهید.
استفاده از کلمات کلیدی به موتورهای جستجو این امکان را می دهد تا بفهمند مقاله شما در مورد چیست و آن را به کاربرانی که به دنبال آن هستند تحویل دهند.

چرا کلمات کلیدی مهم هستند؟

بدون استفاده از کلمات کلیدی مناسب در محتوا، موتورهای جستجو معنای محتوای شما را درک نمی کنند. و این شانس شما را برای دریافت ترافیک از طریق موتورهای جستجو کاهش می دهد.

اصل کار موتورهای جستجو را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

موتورهای جستجو سعی می کنند عبارت جستجویی (پرس و جو) مورد استفاده کاربر را با محتوای موجود در فهرست مطابقت دهند. سپس بر اساس الگوریتم، مرتبط ترین نتایج را نمایش می دهند.

کلمه کلیدی

ربات های موتورهای جستجو به طور مداوم در وب می خزند. آنها وب سایت های جدید را پیدا می کنند و تمام اطلاعات را دریافت می کنند. آنها از این اطلاعات برای مقاصد مقایسه استفاده می کنند. به دلیل الگوریتم گوگل، این فرآیند را فرآیند رتبه بندی نیز می نامند.
بخشی از این فرآیند استخراج اطلاعات مربوط به استخراج کلمات کلیدی است. اگر محتوای شما به گونه ای باشد که کلمات کلیدی آن اشتباه شناسایی شوند، فرصتی برای نمایش در صفحات نتایج مرتبط نخواهید داشت.

 

انواع کلمات کلیدی

کلمه کلیدی به طور کلی به دو دسته کلی کلمات کلیدی کوتاه و بلند تقسیم می شوند. کلمات کوتاه معمولا از یک یا دو کلمه تشکیل شده است. کلمات کلیدی طولانی تر کلمات بیشتری دارند. مطالعات نشان می دهد که کلمات کلیدی طولانی 70 درصد حجم جستجوی کمتری نسبت به کلمات کوتاه تر دارند.
اما باید به نکته دیگری نیز توجه کرد. اگرچه کلمات کلیدی کوتاه حجم جستجوی بیشتری دارند، اما رقابت بیشتری نیز دارند. این بدان معنی است که رتبه بندی خوب برای این کلمات بسیار دشوار است. زیرا هزاران وب سایت برای به دست آوردن بهترین موقعیت برای کلمات کوتاه رقابت می کنند. در همین حال، کسب و کارهای کوچک و وب سایت ها تقریباً هرگز در صفحه اول نتایج ظاهر نمی شوند.
راه حل این مشکل تمرکز روی کلمات کلیدی طولانی است. درست است که آنها حجم جستجوی کمتری دارند. اما با یک برنامه سئو خوب، به راحتی می توان ترافیک زیادی را به سایت خود هدایت کرد.

کلمه کلیدی

کلمات کلیدی را شناسایی کنید

گفتیم که استفاده از عبارات و کلمات مرتبط با کسب و کار شما می تواند در افزایش رتبه و جایگاه شما در نتایج گوگل مفید باشد.
با این حال، برای اینکه بدانید چگونه از کلمات کلیدی در وب سایت خود استفاده کنید که می توانند توسط الگوریتم های گوگل تجزیه و تحلیل شوند تا به شما در رتبه بندی کمک کند و توسط آنها جریمه نشوید، باید بدانید که چگونه کلمات کلیدی وب سایت را شناسایی کنید. وب سایت شما چه کاری باید انجام دهد؟ اهمیت کلمات کلیدی در این است که به کیفیت و بهبود وب سایت شما کمک می کنند تا ترافیک وب سایت شما افزایش یابد و کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند در نهایت مشتریان وفادار شما خواهند شد.

کلمه کلیدی
برای شناسایی کلمه کلیدی می توانید از ابزارهای زیر استفاده کنید:

ابزارهای شناسایی کلمه کلیدی عبارتند از Google Keyword Planner، Google Trends، Keyword Tool.io، ابزار AHREFS، ابزار SEMrush، سایت wordstream.com ، ابزار جستجوی AdWords ، سایت LongTailPro .
این نوع ابزارهای شناسایی کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی مرتبط با حرفه و کسب و کار خود را بهتر شناسایی کرده و در وب سایت خود استفاده کنید.

 

 

به این post امتیاز دهید