لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
لوگو سفید مجتمع فنی رهرو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دوره فن بیان، دوبله و گویندگی

فن بیان در تعریفی ساده یعنی توانایی صحبت کردن . توانایی شما در حرف زدن هرچه بیشتر باشد یعنی فن بیان شما قویتراست و برای داشتن فن بیان باید بتوانید واضح، خوب و با اعتماد به نفس حرف بزنید و برای رسیدن به این هدف شما به آموزش و یادگیری تکنیک های فن بیان نیاز دارید که ما در مجتمع فنی رهرو با اساتید مجرب و برنامه ریزی دقیق بطورمدون شما عزیزان را در این مهم یاری خواهیم کرد.

دوبله :

از جمله مباحثی که در دوره بازیگری به آن پرداخته میشود فن بیان میباشد،دراین دوره به بازیگر، روان و سلیس صحبت کردن به دور از تپق آموزش داده شده و اشکالات گفتاری به طور اصولی اصلاح میگردد. امروزه اغلب جهت صداگذاری برای تغییر زبان و ترجمه فیلم ، تغییر صوت فیلم از هنر دوبله استفاده می شود و صداپیشگان بجای بازیگران فیلم صحبت می کنند، گاهی امکانات صدا گذاری سر صحنه فیلمبرداری کیفیت مناسبی ندارد یا خواننده آواز درفیلم صدای مناسبی ندارد لذا با دوبله و صداگذاری مجددا فیلم را تدوین می نمایند.

تعریف استاندارد دوبلور:

دوبلور یا  Voice Actor جزو مشاغل هنرهای نمایشی و زیر مجموعه مهارت های صدا بازیگری می باشد و شامل شایستگی های از قبیل بکارگیری اصول اولیه صدا در دوبلاژ، آماده سازی جهاز صوتی، آماده سازی اندام های گفتاری، گویش صحیح با رعایت موسیقی گفتار و علائم مربوطه، خوانش ادبیات کهن و معاصر ایران و جهان، بکارگیری اصول اولیه بازیگری در دوبلاژ ، تجزیه و تحلیل شاخه های مختلف صدا بازیگری، گویندگی در ژانرهای مختلف، دوبله در ژانرهای مختلف می باشد و با مشاغل فیلم وسینما ،رادیو و تلویزیون و تئاتر در ارتباط می باشد.

استاندارد آموزش شغل دوبلوری:

 1. بکارگیری اصول اولیه صدا در دوبلاژ
 2. آماده سازی جهاز صوتی
 3. آماده سازی اندام های گفتاری
 4. گویش صحیح با رعایت موسیقی گفتار و عالئم مربوطه
 5. خوانش ادبیات کهن و معاصر ایران وجهان
 6. بکارگیری اصول اولیه بازیگری در دوبلاژ
 7. تجزیه و تحلیل شاخه های مختلف صدا بازیگری
 8. گویندگی در ژانرهای مختلف
 9. دوبله در ژانرهای مختلف
آنچه که در هنر دوبله و صداگذاری علاوه بر صدای خوب حائز اهمیت است انتقال احساسات در قالب صدا و سینک بودن می باشد ، سینک بودن یعنی صدای دوبلور کاملا با حرکت لبهای بازیگرتطابق داشته باشد و نیز در زمان بیان دیالوگ ها، صداپیشه باید در ادای فراز و فرود های جمله ها و همچنین لحن بیان کاملا مسط باشد. ما در مجتمع فنی و حرفه ای رهرو  دوره ی دوبله را با بهترین اساتید و بالاترین کیفیت به شما ارائه میدهیم. در نهایت شما میتوانید با اخذ مدارک بین المللی سازمان فنی  و حرفه ای از مزایای مدارک بین المللی نیز بهره مند شوید.

دوبله انواع متفاوتی دارد که شامل:

 • دوبله همزمان
 • دوبله ناهمزمان
 • دوبله تک نفره
 • دوبله همگانی یا دسته جمعی
مهم ترین استانداردها و رشته های مرتبط با  استاندارد دوبله:
 • گوینده
 • بازیگر پایه
 • بازیگر تئاتر
 • مدیر دوبلاژ
 • نمایشنامه نویس

گویندگی

بعد از طی این دوره با تکنیک هایی که فرا خواهید گرفت شما قادر خواهید بود  اضطراب خود را کنترل نموده با اعتماد به نفس بالا در جمع حاضر شده و ارائه ای عالی نزد مخاطبین خود داشته باشید. ما در مجتمع فنی و حرفه ای رهرو  دوره ی فن بیان و گویندگی را با بهترین اساتید و بالاترین کیفیت به شما ارائه میدهیم. در نهایت شما میتوانید با اخذ مدارک بین المللی سازمان فنی  و حرفه ای از مزایای مدارک بین المللی نیز بهره مند شوید.

فهرست توانایی های شغل گویندگی :

 • توانایی خواندن شعر و نثر کلاسیک فارسی
 • توانایی بیان صحیح زبان فارسی
 • توانایی شناخت علائم کاری
 • توانایی شناخت انواع متنهای گویندگی
کارت ملی

مدارک ثبت نام​

کپی شناسنامه و کارت ملی
یک قطعه عکس

پول

شهریه

برای شهریه دقیق تماس بگیرید
پرداخت اقساطی​

ساعت

ساعات

ساعات متغیر
تعداد جلسات متغیر