زمان لازم برای دریافت مدرک دیپلم در آموزشگاه رهرو
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در pinterest

زمان لازم برای دریافت مدرک دیپلم در آموزشگاه رهرو

اول لازم میدونم یه توضیح کوچیک بدم ، اینکه ما دو مدل دیپلم داریم یکی دیپلم یا همون گواهینامه پایان دوره ی دوره های فنی و حرفه ای دوم دیپلم کاردانش یا همون دیپلم آموزش و پرورش.

گواهینامه پایان دوره ی دوره های فنی و حرفه ای

خب اول دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای را توضیح میدهم درواقع به طول دوره بستگی داره به اینکه یک دوره از یک ماه تا 6 ماه میتونه طول بکشه و اینکه بعد از پایان دوره شما باید از طریق آموزشکاهتون در پرتال فنی و حرفه ای ثبت نام بشین و بعد از یک تاریخی کارت آزمون شما صادر میشه و توسط آموزشگاه در اختیارتون قرارداده میشه.

شما در آزمون های تئوری عملی شرکت میکنین و بعد از قبولی اسم شما در سایت آموزش فنی و حرفه ای اعلام میشه و از طریق آموزشگاه رهرو به شما اطلاع رسانی میشه. شما میتوانید از طریق اینترنت از هرجای دنیا که باشین و هر زمان که بخواهین میتونی استعلام گواهیناهه خودتون را دریافت کنیند و از مزایا اون بهره مند بشین.

دیپلم کاردانش

حالا بریم سراغ دیپلم کاردانش.

خیلی وقتها خیلی از دوستان ما به هر علتی موفق به ادامه تحصیل نشده اند و شاید هم میخوان دیپلم دوم خودشون و توی یه رشته ی دیگه دریافت کنند .
اون وقته که ارزش و اعتبارگواهینامه های فنی و حرفه ای حرف اول و میزنه و این گواهینامه ها میتونه جایگزین واحدهای درسی بشه و خیلی راحت با 4 تا مهارت 46 واحد را تکمیل کنه فقط اینجا یک نکته وجود داره و اونم اینه که باید توی انتخاب آموزشگاه دقت کنین، و آموزشگاهی را انتخاب کنین که به استانداردهای کاردانش واقف باشه و دروسی که به شما ارائه میده درست انتخاب کنه.

شما حدود 106 یا 107 واحد باید بخونین تا دیپلم کاردانش بگیرین خب هر سال درسی تعداد 36 واحد درسی به شما ارائه میشه و تا بستان هم تا 8 واحد را میتونین پاس کنین ، اونوقته که با گدراندن یک مهارت یعنی 4 تا درس مثلا رشته گردشگری همزمان یک سال تحصیلی میتونین 44 واحد عمومی را با 46 واحد مهارتی تواما پاس کنین که همین و دوستان دیگه توی دبیرستان های معمولی توی دو سال میگذرونن و شما میتونین خیلی سریع تر به دیپلم برسین.

ضمن اینکه شما گواهینامه های مهارتی هم دارین که دوستانی که توی دبیرستان تحصیل میکنند اینو ندارن و میتونین از مزایای گواهینامه های فنی و حرفه ای که هم بین المللی هستن و هم میتونن منجر به اخذ جواز کسب بشن و وام خود اشتغالی بگیرین هم اضافه تر از اونها دارین . و البته مهم تر قابل تامل تر از همه اینه که شما یک مهارتی را یاد گرفتین که میتونین به راحتی باهاش وارد بازار کار بشین و دیگه نیازی نیست بعد از دیپلم تازه فکر کنین، خوب برم چی یاد بگیرم تا باهاش برم سر کار؟
تکلیف کار و زندگیتون با هم معلوم میشه و یک انتخاب درست میتونه کار و زندگی تون و متحول کنه.

موفق باشید

به این post امتیاز دهید
یک جایزه ده میلیون تومانی برای یک نفر
برای ثبت نام کنندگان در دوره ICDL
فقط تا آخر مهر ماه فرصت باقیست!